Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Sitede yer alması meşrulaştırmaz'

27 Ocak 2009 / 13:41
Cumhurbaşkanlığı, bugün bazı manşetlerde yer alan Çankaya Köşkü'nün sitesindeki Kıbrıs haritası ile ilgili haberlerle ilgili açıklama yaptı:

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Resmi internet sitemizin yenilenmesi çalışmaları kapsamında; Sayın Cumhurbaşkanımızın faaliyetlerini, daha görsel, kolay ulaşılabilir ve modern bir tarzda sunabilmek için “Google Maps” altyapısı kullanılarak “Cumhurbaşkanımız Nerede” uygulaması hazırlanmıştır. Söz konusu uygulama bir haftadır internet sitemizde yayımlanmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın nerelere gittiği bilgisi, “Google Maps” haritalarından elde edilen koordinat bilgilerinden faydalanılarak gösterilmektedir.

Google haritaları, dünya genelinde muhtelif firmalardan uydu fotoğrafı ve sayısallaştırma hizmeti alınarak hazırlanmakta ve sitemizde yer alan haritaların altında, verilerin hangi kaynaktan alındığı açıkça belirtilmektedir. Haritalar üzerinde kullanıcılar tarafından değişiklik yapma imkanı bulunmamaktadır. Söz konusu Google haritalarından internet sitemizde yararlanılmış olması bu haritalara herhangi bir resmiyet kazandırmayacağı gibi, bazı basın ve yayın organlarındaki eleştirilerin aksine, Cumhurbaşkanlığı forsu tıklandığında gösterilen içerik bilgisinde, ziyaret edilen devletin KKTC olduğu özellikle ifade edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Kaynak:
Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri