Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünya TV'de Şivan Perwer sürprizi

30.11.2010 15:20
Dünya TV'de yayınlanan Mevan programı siyercilerine büyük bir sürpriz hazırladı
Seslendirdiği eserlerle milyonların gönlüne taht kuran Şivan Perwer Mevan'da sevenleri ile buluştu. Şivan Perver program yapımcısı Zafer Çiçek ve program sunucusu Mehdi Mutlu'yu evinde misafir edip önemli açıklamalarda bulundu. 35 yıldır Avrupa'da yaşayan Şanlıurfalı sanatçı Şivan Perwer sanat hayatına ait bilinmeyen bir çok detayı da Mevan'a anlattı. 1970'lı yıllarda Aşık Çoban olarak bilinen ünlü sanatçının 1978 yılında yaşadığı bir olay ise hayat akışını tamamen değiştirdi. Birkonsersırasında Yaylalar parçasını Kürtçe söyleyen Şivan daha sonra yurtdışında yaşamak zorunda kaldı.





ŞİWAN ÜMİTLİ

Türkiye'deki gelişmeleri yakından takip eden Şivan Perwerdemokratik açılımsürecinden ümitli. “Türkiye'de güzel şeyler” oluyor diyen Şivan Perwer, “geniş düşünen insanlar var Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan… fakat hala engeller çok.” Bu toprakların birleştirici ruhuna da vurgu yapan Şivan Anadolu'da geniş bir demokrasi modelinin oluşturulabileceğinin altını çizdi.



“TÜRKİYE HEPİMİZE YETER”

“Irklar meyve bahçesi çeşitleridir” diyen Şivan “Türkler benim kardeşimdir. Çanakkale'de Kürtler de şehit düştü, yapılan bütün savaşlarda Kürtler de yer aldı” hatırlatmasında bulundu. Ünlü sanatçı “Yasaklar hem Kürtlere hem de Türklere zarar verdi” açıklamasında bulundu.”Türkiye hepimize yeter” diyen Şivan Perwer, “bu kavga memleketimizde ağaçlar bile bitirdi” dedi.



TÜRKİYE'YE DÖNECEK Mİ?

Dünya TV ekibi ile yaklaşık 5 saat görüşen Şivan Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği konusunda ise “Vatana gelmek istiyorum ama hala engeller var” dedi.

DÜNYA TV YAYINLARINDAN MEMNUN

Kısa süre önce yayına başlamasına rağmen bölge halkı tarafından dikkatle takip edilen ve sevilen Dünya TV'ye ilişkin Şivan Perwer, “Halkı memnun eden önemli programlar hazırlayıp yayınlıyorsunuz. Biliyorsunuz ki televizyon çok önemlidir. Her evdeki bir okul gibidir” dedi.



ÇOK ÖZEL ROPÖRTAJ MEVAN'DA

Ünlü sanatçı ile yapılan röportajın detayları salı günü (30.11.2010) Dünya TV'de 20:00'de yayınlanacak Mevan'da... Dünya TV uydu üzerinden 11064,1300,V,5/6 frekanslarının yanında DSMART ile Türkiye'nininternetplatformları www.kure.tv ve TİVİBU'dan da izlenebiliyor.
 




 

Bu haber toplam 5038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri