Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şivan Perwer ölümden döndü

20.08.2009 10:48
Eller tetikteydi namlunun ucunda ise Şivan Perwer vardı. En küçük bir ani hareket sanatçının ölüm fermanı olabilirdi.
Dünyaca ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver Kanada’nın Toronto şehrinde gözaltına alındı. Otoyolda yaşananlar Hollywood filmlerini aratmadı..

Onlarca polis aracı durdurup etrafı kuşattı. Eller yukarıda dışarı çıkan Perwer ve üç arkadaşı terörist sanılarak yere yatırıldı ve kelepçelendi.

Ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver, dün akşam geleneksel Kürt festivali için bulunduğu Kanada’nın Toronto şehrinin, en işlek otobanlarından 427'de polis (OPP) tarafından aracı durdurularak yere yatırıldı ve kolları kelepçelendi.

ARAÇTA SİLAHLI KİŞİLER VAR İHBARI

Polis araçta silahlı kişilerin olduğu ihbarını aldıklarını iddia ederek, Toronto’dan Niagara Falls’a giden Şivan Perver ve 3 arkadaşının bulunduğu aracı bütün yolu kapatıp durdurdu, silahlarını ünlü sanatçıya ve arkadaşlarına çevirerek yere yatmalarını söyledi.

1 SAAT SONRA ANLAŞILDI

Bir saatlik hengameden sonra polis araçtaki kişinin defalarca Kanada’ya gelmiş ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver olduğunu anladı. Elinde silah olduğu sanılan kişinin ise Şivan’ın sürekli kendisiyle gezen, çekim yapan kameramanı olduğu tespit edildi. Kameraman elindeki kamerayı camdan dışarı çıkarıp hazırlanan bir program için çekim yapıyordu.

POLİS ÖZÜR DİLEDİ

Ontario polisi büyük bir bir yanlış yaptığını anlayınca Şivan Perver ve arkadaşlarından özür dileyerek kendilerini serbest bıraktı.

'KORKUNÇTU'

Perver yaptığı açıklamada , "Polise durumu açıklamaya çalıştım, ben bir sanatçıyım dedim fakat dinlemediler. Bütün otobanı kapattılar, etrafımızda 6-7 tane polis arabası. Son derece gereksizceydi, korkunçtu. Neden? Neden?" dedi..

Ontario eyaleti Polisi (OPP) genel sekreteri Julian Fantino ise yaptığı açıklamada; "Aracın içindeki kişilerin duygularını anlayabiliyorum, bu durum için son derece üzgün olduğumu bilmenizi isterim. Fakat umut ediyorum ki siz de polisin içinde bulunduğu güç durumu ve tehlikeyi anlarsınız. Polis araçta silahlı adamların olduğu ihbarını alınca herkesin güvenliğini sağlamak için böyle davranmalıydı" dedi.

Şivan Perver onurlarının çiğnendiğini söyleyerek polislere tazminat davası açacağını belirtti.

Bu haber toplam 6620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri