Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Platonik aşkım, bizi birbirimizden ayırmayın'

31.03.2009 09:30
Sivas Belediye Başkanlığı'nı çok isteyen merhum Yazıcıoğlu'nun hayali gerçekleşti. Başkan Ürgüp, 'Başkanımızın hayallerini taçlandıracağız' dedi
Helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi BBP, Sivas'ta yerel seçimden zaferle çıktı. Yazıcıoğlu, seçim öncesi gittiği memleketi Sivas için 'Platonik aşkım, bizi birbirimizden ayırmayın' sözleriyle oy istemişti. Yazıcıoğlu, kazadan 5 gün önce Sivaslılar'a son kez seslenmiş, "Herkes için önemli olan bir şey vardır. Benim ise gözümden sakındığım, platonik aşkım Sivas var. Gelin bunu bana verin, bizi birbirimizden mahrum etmeyin" demişti. Hemşehrilerini kaybetmenin yasıyla sandığa giden Sivaslılar, Yazıcıoğlu'nu platonik aşkıyla buluşturdu. BBP'nin seçimi kazandığı tek yer Sivas oldu. Ancak Sivas BBP'de dün zafere rağmen hüzün vardı. Yeni Şafak'a konuşan Sivas'ın yeni Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, sonuçların kendisini heyecanlandırmadığını söylerken 'Başkanlığımın ilk gününde acı dolu cenazeler var. Keşke bu zaferi Sayın Yazıcıoğlu ve kaybettiğim diğer dostlarımla birlikte kutlama imkanım olsaydı. Sivas platonik aşkına ağlıyor. Merhum başkanımızın hayallerini taçlandıracağız' dedi.
Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayalindeki Sivas'ı yaratmak için gereken neyse yapılacağını söyleyen Ürgüp, 'Başkanımız Yazıcıoğlu'nun ruhunu şad edeceğiz" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri