Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DÜNYA'NIN EN İYİ KÖPEĞİ

21.10.2009 04:35
Sivas'ın Kangal ilçesine özgü Kangal köpekleri Amerika'da düzenlenen bir yarışmada 10 tam puana 'Dünyanın en iyi köpeği' ünvanına layık görüldü. 'Kangal' ırkı için üç sıfat öne çıktı; cesur, hızlı ve çevik..
New York Meet the Breeds Fuarı'nda Kangal Köpeği, 'Dünyanın en iyi köpeği' ünvanını aldı. Güvenirlilik, güç, cesaret ve koruyuculuk konusunda 10 tam puan alan Kangal, birçok ülkeden gelen köpek tutkunlarının da hayranlığını kazandı. Proje müdürü David Calabro, "Kangal köpeklerinin çok özel yetenekli olduğunu bilmeyen yok. Ancak ciddi adaştırmalar da gösteriyor ki, kangallar güvenirlilik, koruyuculuk, güç ve cesaret konusunda zirvede yer alıyor. Bu konuda 10 puana ulaşan bir köpek cinsi yok" dedi.

İlk birincilik değil

Dünyanın birçok ülkesinde de kangalların tercih edildiğini belirten Calabro, "Türkiye'nin özel bir bölgesinde (Sivas) dünyaya gelen Kangallar, birçok projede ön plana çıkıyor" diye konuştu. Fuara katılan zengin isimler de Kangal köpeğine sahip olmak istediklerini söyledi. Kangallar, daha önce de Kanada, Almanya ve İtalya'da birincilik elde etmişti.

Takvim

Bu haber toplam 9560 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri