Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li vekil ve Vali birbirine girdi

04.09.2010 16:14
4 Eylül 1919'da yapılan Sivas Kongresi'nin 91'inci yıldönümü etkinlikleri, krize sahne oldu

 

Sivas Kongresi'nin 91'inci yıldönümü kutlamaları nedeni ile düzenlenen törenlere Vali Ali Kolat ile CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir arasında protokol tartışması damga vurdu. İkili önce çelenk sunma alanında, ardından da kongrenin temsili canlandırması yapılan salonda tartıştı.

ÖNCE AK PARTİLİ VEKİL İLE

Program ilk olarak kent meydanında bulunan Atatürk anıtı önüne çelenk sunulması ile başladı. Bakan Binali Yıldırım, Vali Ali Kolat, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muammer Bayram ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp için ön bölümde yer ayrıldı.

Milletvekillerinin bu sıraya dahil edilmemesine CHP'li Melik Ejder Özdemir itiraz etti. Bunun üzerine Ak Parti Sivas Milletvekili Osman Kılıç, Özdemir'i kolundan tutarak, birlikte bakanın bulunduğu ön sıraya çekti. Bu sırada Vali Kolat, "Sadece çelenk sunacaklar için ön bölümü ayırmıştık" dedi. Bittiği sanılan kriz, bu kez de Sivas Kongresi'nin yapıldığı Kongre Müzesi salonunda tekrarladı. Sivas Devlet Tiyatrosu sanatçılarının canlandıracağı kongre temsili için salona giren protokol üyeleri, tarihi sıralara oturdu.

ARKA SIRALARDA YER VERİLMESİNE KIZDI

Burada kendisine yine arkalarda yer ayrılan CHP Milletvekili Malik Ejder Özdemir tepki gösterdi. Arka sıraya oturan Özdemir ile Vali Ali Kolat arasında bir kaç kez tekrarlanan tartışmada soğuk hava esmesine neden oldu.

Vali Kolat, herhangi bir ayrım yapılmadığını izah etmeye çalıştı. Milletvekili Özdemir ise uygulamanın yanlış olduğunu dile getirdi. Programın başlamasından sonra tartışma son buldu

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri