Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivil İrade Kararlı

02 Temmuz 2008 / 14:44
Turbay: “Türkiye’nin Huzur Ve İstikrarını Karartan Ne Varsa Aydınlatılsın”

Ergenekon kapsamında düzenlenen operasyonlara yönelik son yaşananları değerlendiren Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, gelişmelerin demokrasi ve hukuk açısından önemli olduğunun altını çizerek, Türkiye’nin huzur ve istikrarını karartan ne varsa sonuna kadar üzerine gidilerek aydınlatılmasını istedi.

Gözaltıların devam etmekte olan sürecin parçası olarak gündeme gelmiş olabileceğini kaydeden Turbay, iddianamenin bir an önce hazırlanıp kamuoyuna sunulduktan sonra her şeyin daha da netleşeceğini düşündüklerini ve yaşanan gelişmelerin demokrasi ve hukuk adına umut verici olduğunu vurguladı.

Turbay, “On yılda bir yapılan darbeler neticesinde geriye giderek kalkınmasını ve ilerlemesine fren yapılan ülkenin artık kaos ve kriz zincirlerine tahammülü yoktur. Ülke muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak, bölgesinde lider ülke konumunda olarak huzur ve refah içinde yaşamak istiyor.Bu ülke ve insanlarının huzur ve istikrarını tehdit etmeye yönelik adımlar noktasında, anti-demokratik yapılanmalar eliyle sahnelenmeye çalışıldığı iddia edilen ne varsa sonuna kadar üzerine gidilmelidir.Suç işlemiş kim varsa hesabı sorulmalı,nereye kadar gidiyorsa oraya kadar gidilmelidir” dedi.

Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri