Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyonist askerlerden acı itiraf

12 Ocak 2009 / 17:54
Gazze'deki kara operasyonuna katılan bazı İsrail askerleri, İsrail basınına konuştu.

16:15 Gazze'deki kara operasyonuna katılan bazı İsrail askerleri, İsrail basınına konuştu.

Yedioth Ahronot'un savaş muhabirine konuşan İsrail askerleri, Gazze'deki savaşın Amerika askerlerinin Vietnamından farkı olmadığını söylediler. İsrail askerleri, Filistinli direnişçilerin motosikletlerle kendilerini kaçırmak için çalıştıklarını, keskin nişancıların kendilerini gözlediklerini, türlü türlü tuzakların bulunduğu, direnişçilerin tünelleri kullanarak kendilerini hedef aldıklarını aktardı.

Savaşa katılan subaylardan birisi "Düzenli orduya karşı gerçek bir savaş. Çeşitli savaş yöntemleri ile karşı karşıya kalıyoruz" sözü ile Filistinli direnişçiler karşısında yaşadıkları zor anları dile getirirken, Filistinli direnişçilerin bir kaç metre ilerlerinden savaştığını, direnişçilerin İsrail askerlerine karşı yüz yüze savaşmayı arzuladıklarını söyledi.

İsrailli subay ayrıca, direnişçilerin aniden tünellerden çıkarak askerleri ile çatışmaya girdiğini, bazı direnişçilerin de İsrail askerlerini esir almak için çalıştığını belirtti.

İsrailli subay, direnişçilerin tünelleri kullanarak bir mekandan diğer mekana geçebildiklerini ifade etti.

Yedioth Ahronot muhabiri ayrıca İsrail askerlerinin, esir alınmaktan ötürü korku ile yaşadıklarını söyledi.

16:10 UNRWA Gazze Başkanı John Ging: İsrail, derhal savaşa son vermeli.

16:03 Gün içerisindeki çatışmalarda 9 İsrail askerinin yaralandığı ileri sürüldü.

15:59 Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner: İsrail ve Mısır, kendi topraklarında uluslararası gözlemciye karşı çıkıyor. İsrail, Hamas'a karşı başlattığı savaşta hedeflerini gerçekleştirmedi. İsrail, güneyine füze düşmemesi için çalışıyor fakat ateşkesten sonra daha fazla ve dha uzun menzilli füzeler düşmeye başladı. İsrail, GM kararını uygulamaya karşı çıktı.

15:58 Mısır yönetimi, Rafah'taki tüm basın mensuplarını, bölgeden uzaklaştırdı

15:56 Filistin Meclis Başkan Vekili Ahmed Bahr, İsrail ordusunun saldırılarına son vermesi, kuvvetleri geri çekmesi ve ambargonun sona ermesi şartlarını kapsamayan hiçbir ateşkesi kabul etmeyeceklerini söyledi.

15:54 Mısır Cemaati İslami Hareketi, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e seslenerek, Gazze'ye gönüllü savaşçıların girmesine izin vermesini istedi.

15:48 İsrail ordusu, Ahmed Yasin caddesini bombalıyor.

15:46 Hamas Lübnan Temsilcisi Üsame Hamdan, dün akşam Şam'a ulaşam Hamas heyetinin bugün akşam Kahire'ye dönerek görüşmeleri sürdüreceğini belirtti.

15:43 Kassam, az önce Cebeliya'nın doğusunda yaklaşık 20 askerle çatışmaya girdi. İsrail askerlerinden bazılarının yaralandığı öğrenildi.

15:40 Nusayrat'ta patlama sesi duyuldu.

15:35 Peres: İsrail ordusunun 16 gün içerisinde Gazze'de elde ettiklerimizi 16 yıl süresince elde edememiştik.

15:27 Cebeliya'da çocukların olduğu bölgeyi bombalayan İsrail savaş uçakları 2 Filistinli çocuğu daha katletti.

15:20 Savaş gemileri Sudaniye bölgesini bombalıyor.

İsra Haber

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri