Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyonist'in gözünü kan bürüyünce...

17 Ocak 2009 / 13:07
İsrail tanklarının Gazze'de açtığı ateş sonucu, İsrail tarafından eğitilmiş Filistinli bir doktorun 3 çocuğunu ve yeğenini öldüğü bildirildi.
Daha önce İsrail televizyonların konuk olmuş ve İsrail kamuoyunun da yakından tanığı bir jinekolog olan doktor İzzettin Ebu El Ayş, bu sefer İsrail'in Channel 10 kanalına verdiği röportajda "Çocuklarıma neden zarar verildiğini bilmek istiyorum. Bu ölene kadar Olmert'in aklından çıkmamalı" dedi.

Filistinli doktor, İsrail'in 22 gündür sürdürdüğü saldırılar boyunca İsrail kanalları aracılığıyla Gazze'de yaşanan durumu aktarmaya çalışmıştı. Karısını kanserden kaybeden Dr. İzzettin, bu bağlantılarda 8 çocuğunun hayatından da endişe ettiğini dile getirmişti.

Ancak Channel 10 kanalı dün kendisini aradığında cep telefonunu ağlayarak açtı. Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cebeliye'de bulunan evi İsrail tankları tarafından vurulmuş ve 3 kızı hayatını kaybetmişti. Saldırı sırasında evde 18 akrabası bulunuyordu ve kızları ile birlikte yeğeni de hayatını kaybetmişti.

"İSRAİLLİ HASTALARI TEDAVİ EDEN DOKTORU BOMBALADILAR; OLMERT VE LİVNİ BİZİMLE NASIL KONUŞACAK"

Dr. İzzettin, "Evde olduğumuzu herkes biliyordu. Birdenbire bombalandık. Bundan sonra Ehud Olmert'le veya Tzipi Livni bizimle nasıl konuşacak. Bir ateşkes umudu vardı, çocuklarımla konuşuyordum. Birdenbire bizi bombaladılar. İsrailli hastaları tedavi eden doktoru bombaladılar" dedi.

Gazze'deki yetkilileri, Dr. İzzettin'in hayatını kaybeden kızlarının 22 yaşındaki Bisan, 15 yaşındaki Mayer, 14 yaşındaki Aya ve yeğeninin de 14 yaşındaki Nur Ebu el Ayş olduğunu açıkladılar. Saldırıda doktorun iki kızı da yaralanmıştı.

55 yaşındaki Dr. İzzettin El Ayş, bölgede az rastlanan bir kimliğe sahip. İbranice bilen doktor, daha önce iki farklı İsrail hastanesinde çalışmış. Aynı zamandan İsrail-Filistin barışının sağlanması konusunda bir barış eylemcisi olan Dr. İzzettin, savaşın Gazzeli ve İsrailli çocuklar üzerindeki etkisi konusunda da akademik çalışmalarda bulunmuş.

Bazı İsrail kanalları da saldırıdan önce Dr. İzzettin'in evinden veya yakınındaki bir yerde bir İsrail askerine ateş açıldığını; bunun üzerine de İsrail tanklarının ateşe cevap verdiklerini öne sürdü.

Dr. İzzettin'in saldırıda yaralanan iki kızının ise İsrail'deki bir hastaneye götürüldüğü kaydedildi. Bu şekilde İsrail ordusunun da ilk kez Erez geçişinden bir Filistin ambulansının İsrail içine girmesine izin vermiş olduğu aktarıldı. Kızların buradan bir helikopterle Tel Aviv'deki bir hastaneye götürüldüğü öğrenildi. (CİHAN)
Bu haber toplam 5266 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri