Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Siyonistleri bulduğunuz yerde öldürün'

28 Aralık 2008 / 21:09
Suudi Arabistanlı düşünür Avad el-Karni, “Siyonistleri bulduğunuz yerde öldürün” fetvasını verdi.
Suudi Arabistan’ın âlim ve mütefekkirlerinden Şeyh Avad el-Karni, Siyonistlerin Gazze halkına karşı yaptığı saldırıda 200’den fazla insanı şehit edip 450 kişiyi de yaralamalarına misilleme olarak dünyanın her tarafında Siyonistlerin öldürülmesi için fetva verdi.

Amerika’dan Müslümanlarla olan ilişkilerini gözden geçirmesini isteyen el-Karni, yapılan bu katliama bazı Arap ülkelerinin de karıştığını ifade etti.

Şeyh Avad el-Karni verdiği fetva ile ilgili olarak şöyle dedi: “Ben işte burada şer’i bir fetva veriyorum: Siyonistlerle ilgili olan her şey, nerede olursa olsun Müslümanların hedefidir. Müslümanlar onları buldukları yerde yakalayıp öldürmeli. Müslümanların yekvücut olması ve kurşunlanmış duvarlar gibi olması ancak bu şekilde olabilir. Siyonistlerin bizim hedefimizde olmaları gerekir. Filistin’de kardeşlerimizin kanlarını akıttıkları gibi onların da kanının akıtılması gerekir. Kardeşlerimize verdikleri sıkıntıların fazlasını onların tatması gerekir. Bu, Allah’ın huzurunda hesabını vereceğim bir fetvadır.”

Açıklamalarına devam eden el-Karni şöyle dedi: “Arapların pasifliği ve bazı Arap ülkelerinin de bu komploya iştirakleri olmasaydı, Siyonistler bu denli bir katliama cüret edemezdi.”

“Siyonist Dışişleri Bakanı Livni’nin Kahire’de, Müslüman bir ülkede herkesin gözünün içine baka baka ve kameralar karşısında Gazze’deki durumun değişeceğini söyleyip, Mısırlı yetkililerin de ses çıkarmaması, yapılan komploya kimlerin ortak olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.”

Suudi Arabistan’ın önde gelen âlimlerinden olan Şeyh Karni, vefat eden Suud Kralı Fehd bin Abdülaziz’e ülkede bazı ıslahatlarda bulunması için bir grup Suudlu âlim adına bir mektup vermesi üzerine, tutuklanıp akademik hayatına son verilmişti. Karni, fıkıh usûlü profesörüdür.


Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi
Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri