Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Sizin Yüzünüzden Buradayım" Kavgası

18 Kasım 2008 / 09:42
Ergenekoncuların kaldığı Silivri Cezaevindeki koğuşlarda kavga çıktı.
Hayrettin Ertekin ‘Sizin yüzünüzden buradayım. Ben burada kalacak adam mıyım’’ diyerek koğuş arkadaşı Ümit Sayın, Emin Gürses ve Vedat Yenerer’le kavga etti. Bunun üzerine koğuşları değiştirildi.

Ergenekon terör örgütü sanıklarının kaldığı Silivri Ceza İnfaz Kampüsü’nde kavga çıktı. 4 ve 5 No’lu L Tipi cezaevlerinde kalan Ergenekon tutukluları, kendi seçtikleri koğuş arkadaşlarıyla kavga etmeye başladılar. Ergenekon sanıkları arasında mahkeme salonunda yaşanan kavgaların koğuşlarda da devam ettiği öğrenildi. Kavga nedeniyle bazıları koğuşlarını değiştirdi.

‘SİZİN YÜZÜNÜZDEN BURADAYIM’

Silivri Cezaevi Kampüsü içindeki 5 No’lu L tipi cezaevinde aynı koğuşu paylaşan Doç. Dr. Ümit Sayın, Doç. Dr. Emin Gürses, Vedat Yenerer, sosyete kuyumcusu Hayrettin Ertekin ve Orhan Tunç arasında kavga çıktı. Duruşmalarda da sık sık gerginlik çıkartan Ertekin’in, Ümit Sayın ve Emin Gürses’e sık sık ‘Sizin yüzünüzden buradayım. Bıktım buradan, ben burada kalacak adam mıyım’’ dediği öğrenildi. Ertekin’in çıkardığı gerginliğe dayanamayan Sayın, Gürses ve Vedat Yenerer, cezaevi yönetimine yazı yazarak ayrı koğuşa geçmek istedi. Yönetim gerginliğin tırmanmaması için akademisyen Ergenekoncuları ayrı koğuşa aldı. Ertekin ise diğer koğuş arkadaşı Orhan Tunç ile kalmaya devam ediyor.

‘BEN ARTIK YATMAK İSTEMİYORUM’

Ergenekon davasının 14. duruşmasında Hayrettin Ertekin, ‘Cezaevi şartları çok kötü, sular kesik olduğu için banyo bile yapamıyoruz’’ diye çıkışınca, Hüseyin Görüm, ‘’Yalan, doğru söylemiyor. Propaganda yapıyor’ diye bağırmıştı. Görüm Mahkeme Heyeti tarafından salondan atılınca Ertekin ‘’Böyle insanlarla yargılanmak zorunda kaldığım için de ayrıca utanıyorum’’ dedi. Diğer sanıklar bu sözlere tepki gösterince Ertekin ‘Güllük gülistanlık diyen varsa buyursun yatsın. Ben yatmak istemiyorum’’ demişti.

Yatakhane arkadaşlarını kendileri seçti

Silivri Cezaevi Kampusu’nda 4 ve 5 No’lu L Tipi cezaevlerinde kalan Ergenekon tutukluları koğuş arkadaşlarını kendileri seçmişti. 5 Nolu L Tipi Cezaevi’nde kalan Ergenekon tutuklularından emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Veli Küçük; avukat Kemal Kerinçsiz ve Sami Hoştan ile aynı koğuşu paylaşıyor. Aynı cezaevinde, Doç. Dr. Ümit Sayın, Doç. Dr. Emin Gürses, gazeteci Vedat Yenerer ile sosyete kuyumcusu Hayrettin Ertekin koğuş arkadaşlığı yapıyordu. 5 Nolu L Tipi Cezaevi’nde kalanlardan Doğu Perinçek de diğer parti üyeleri Adnan Akfırat ve Hikmet Çiçek ile koğuş arkadaşlığı yapıyor. Oktay Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine atılacak bombaları Alparslan Arslan’a verdiği tanıklarca resimlerden belirlenen Rasim Görüm’le oda arkadaşlığı yapıyor. Son dalga operasyonda tutuklanan Tuncay Özkan ile İstanbul Organize Suçlar Şubesi Eski Müdürü Adil Serdar Saçan, Esenyurt Eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve Emcet Olcaytu da 4 Nolu L Tipi Cezaevi’nde aynı koğuşu paylaşıyorlar.

Haber: Helin Şahin
Kaynak:
Bu haber toplam 1462 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri