Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sıcaklıklar Daha da Düşecek

20 Şubat 2009 / 09:34
Balkanlardan gelen soğuk hava ile birlikte bugün birçok kentte kar yağışı bekleniyor
Soğuk hava bugün tüm batı ve iç kesimleri etkisi altına alacak. Trakya’dan başlayarak Afyon, Kütahya, Bolu, Ankara, Denizli, Sivas ve Doğu Anadolu’ya kadar birçok kentte yoğun kar görülecek. Manisa, Isparta ve Muğla’ya da kar yağabilir. İstanbul’da yarın ve pazar günü ise sertleşecek karayel, kent merkezlerinde sulu kara, yüksek kesimlerde ise kara neden olacak.

Ankara’da yoğun kar var, İzmir çok soğudu ve yağmur alıyor. Bursa’da yağış akşam kara dönüşecek. Bugün sıcaklık İstanbul’da 7, Edirne’de 4, İzmir’de 6, Antalya’da 13 ve Ankara’da 3 dereceye inecek. Yarın hava daha da soğuyacak.
İstanbul'da 16 Şubat akşamı beklenen kar yağmıştı.

Marmara’da soğuk hava 5 gün kalacak. Trakya’da kar etkili olacak, hafta sonu bölgenin diğer kentlerinde de karla karışık yağmur, Bilecik ve Kocaeli çevresinde ise kar yağacak.

İç Anadolu’da lapa lapa kar yağışı görülecek, Ege çok soğudu, Afyon, Kütahya ve Denizli boyunca kar var. Ege’de hafta sonu soğuk geçecek, yağışlar zayıflayacak.

Akdeniz’de iki gün boyunca şiddetli yağmur bekleniyor.

Akdeniz ve Güneydoğu yarın çok soğuyacak, Diyarbakır ve Gaziantep’te kar bekleniyor. Isparta ve Burdur’da da kar var.

Doğu Anadolu Yağışlar Erzurum ve Van arasında kar, Malatya ve Elazığ çevresinde ise karla karışık yağmur şeklinde görülecek.

Karadeniz'de yarın Bolu ve Kastamonu arasında başlayan kar, hafta sonu Doğu Karadeniz’e ilerleyecek. Bolu Dağı geçidinde iki gün şiddetli kar görülecek, sürücüler dikkatli olmalı.

BATI KARADENİZ BÖLGESİNİN BATISINDA FIRTINA BEKLENİYOR

Batı Karadeniz bölgesinin batısında bugün akşam saatlerinden itibaren fırtına bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''da, bugün akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Batı Karadeniz'in batısında 8 kuvvetinde (62 ila 74 km/s) fırtına beklendiği bildirildi.

Fırtınanın başlangıç saatinin bugün 21.00, bitiş saatinin ise yarın 12.00 olacağının tahmin edildiği belirtildi.


DENİZLİ’DE KAR YOLLARI KAPATTI

Denizli’de yağan yoğun kar yağışı, Çameli ilçesinde 28 köy yolu ile Çameli-Denizli karayolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Çameli-Denizli karayolu çalışmalar sonucunda ulaşıma açıldı.
Bu haber toplam 1436 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri