Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sohbet için minibüs değiştirince öldüler

26 Aralık 2008 / 09:36
Samsun'daki kazada can veren Ordu Üniversitesi'nin 4 öğrencisi, sürücü ve öğretim üyesi kenti yasa boğdu
Samsun'un Çarşamba ilçesinde, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden bir öğretim üyesi 4 öğrenci ve sürücünün ölümüyle sonuçlanan kaza üniversiteyi yasa boğdu. Kazada ölen öğrencilerin cenazeleri aileleri tarafından teslim alınarak memleketlerine götürülürken, öğrencilerden Musa Gündüz ile Kübra Penez'in dönüş yolunda geldikleri minibüs yerine arkadaşlarıyla muhabbet etmek için kaza yapan minibüse bindikleri de ortaya çıktı. Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü'nden 37 öğrenci, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Şahin Dere başkanlığında bir dizi teknik incelemelerde bulunmak üzere önceki gün sabah saatlerinde iki minibüsle Samsun Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü'ne gitti. Ekip incelemelerinin ardından akşam saatlerinde Ordu'ya dönmek üzere yola çıktı.

TEKERLEK FIRLADI
Ancak öğrencileri taşıyan minibüsün sürücüsü Bülent Bayram (33) saat 19.30 sıralarında önde giden kamyondan düşen yedek tekerleğe çarpmamak için direksiyonu kırdı. Kontrolden çıkarak karşı yöne geçen minibüs Hüseyin Aktaş yönetimindeki kamyonla çarpıştı. Kazada minibüste bulunan Yrd. Doç. Dr. Şahin Dere, öğrencilerden Yasemin Yetim (20), Kübra Penez (18), Hatice Özen (20), Musa Gündüz (23) ve minibüs sürücüsü evli ve 3 çocuk babası Bülent Bayram hayatını kaybetti. 12 öğrenci de yaralandı.

DEKAN DA FENALAŞTI
Kayıplar için okulda düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, "24 Aralık üniversitemiz yaşadıkça bizim için en karanlık gün olacak. Onları asla unutmayacağız" dedi. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bostan ise "Çok üzgünüm" diye konuşmasına başladıktan sonra fenalaşarak baygınlık geçirdi. Prof. Dr. Bostan, sağlık görevlilerinin hastaneye götürme önerisini, "Hayır, cenaze namazını kılacağım" diyerek reddetti. Feci kazada hayatını kaybeden öğrenciler Musa Gündüz ile Kübra Penez'in gezi sonrası dönüş yolunda geldikleri minibüs yerine arkadaşlarıyla sohbet etmek için diğer minibüse geçtikleri de öğrenildi. Üç gün evvel kızları Kübra'nın 19'uncu yaş gününü kutlayan Penez ailesi ise, kızlarını bu kez gözyaşları ile karşıladı. Kızının tabutunu karşısında gören anne Pervin Penez, sinir krizleri geçirdi. Talihsiz öğrenci Penez Ulu Cami'de öğle namazının ardından Ulu Mezar'da toprağa verildi.
Bu haber toplam 2196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri