Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son fotoğrafı da burda çektirmişti

10 Temmuz 2008 / 13:53
Şehit polis Saçmalıoğlu'nın internetteki profili rekoru kırıyor. Profil sayfasına bırakılan mesajlarda teröre lanet var!
Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nu henüz hayatının baharında İstanbul'daki hain bir saldırıya kurban ettik. Ondan geriye kalan ise yiğidini kaybetmiş bir anne, gururlu ama bir o kadar kederli bir baba ve gözüyaşlı binlerce meslektaş...

İnternethaber sitesi Facebook'taki mesajları haberleştirdi.

İstanbul'da dün yaşanan korkunç saldırının ardından geriye gözyaşı kaldı. Ne acı tesadüfki şehit polis Mehmet Önder Saraçoğlu'da, kendisi gibi Diyarbakır'da teröristlerin hain hain saldırısında şehit edilen Gaffar Okkan'ın isminin verildiği polis meslek yüksekokulundan mezun olmuştu. Daha 14 günlük bir polis memuruyken, mesleğinin en acı tecrübesini de dün yaşamına olan bir saldırıyla yaşadı. Konsolosluk önünde yaşanan saldırıda çapraz ateşin altında kaldı ve vücuduna isabet eden kurşunlarla yaşamını yitirdi.

O gönderilen mesajları bir daha okuyamayacak ama arkadaşları onun için sayfasını mesaj yağmuruna tuttu.
Çocukluk arkadaşının gönderdiği bir mesaj ise yaşanan acıyı tarif etti;

Memlekette sapanla kuş avlardık beraber. Evlerimiz karşılıklıydı. mahallede top oynarken annesi çağırırdı memoş gel artık diye üzülürdüm.5-10 yıl olmuştur yüzünü görmeyeli. Bahçe'ye gitsem de bi görsem diye düşünürdüm. Yüzünü görmek anahaber bülteninde nasipmiş Mehmet.kanımı dondurdun. kansızlar kanını akıttılar mehmet. Allah belalarını versin. Şehitler ölmez ki Mehmetim! nur içinde yat çocukluk arkadaşım.. Mekanın cennettir, eminim..
(Ferhat Güler)

Profili ziyaretçi rekoru kırdı
Dünkü saldırının ardından şehit polis Saraçoğlu'nun Facebook'ta bulunan profil sayfası da ziyaretçi rekoru kırdı. Ailesi ve yakınları Saraçoğlu'nun baba ocağını ziyaret ederek başsağlığı dilerken, arkadaşları ve dostları da Facebook'taki sayfasını mesaj yağmuruna tuttu. Mesajlarda teröre lanet okunurken, bir arkadaşının yeniden düzenleyerek gönderdiği Yusuf Hayaloğlu'na ait şiir, meslektaşlarının yaşadığı tarifsiz acıyı yansıttı.

(...) Yani sen şimdi gittin,yani yoksun,yani bir daha olmayacakmısın! Yani bir daha gülümsemeyecek, abine hatrıını sormayacakmısın. Ah Memed bi bu koca dünyada sensiz ne halt ederiz. Senden ayrılacağımızı sanma.bikaç zamana kalmaz, bizde peşinden geliriz görevimizi tamamlayıp.....

Kaynak:
Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri