Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son güncellemeler alevlendirdi.

22 Mayıs 2008 / 18:35
Pazar liderliğini elinde bulunduran Internet Explorer'ı devirmek isteyen Firefox, 3.0 sürümüne adım adım yaklaşırken, artık Windows'ta da çalışan Safari, varlığını kabul ettirdi
En hızlı internet hangisinde?

En yeni güncellemelerden sonra, hangi tarayıcı web sayfalarını daha hızlı açıyor? Firefox mu, Internet Explorer mı yoksa Safari mi? İlginç sonuçlar, bu haberde.

Son güncellemeler, tarayıcılar arasındaki savaşı daha da alevlendirdi. Pazar liderliğini elinde bulunduran Internet Explorer'ı devirmek isteyen Firefox, 3.0 sürümüne adım adım yaklaşırken, artık Windows'ta da çalışan Safari, varlığını kabul ettirmek için geliştirilmeye devam ediyor.

Aşağıda, aynı şartlar altında, popüler tarayıcıların nasıl performans sergiledikleri paylaşılıyor.

Nasıl Test Edildi?

Tarayıcıların test edildiği sistem; Windows XP yüklü, 1.73GHz Pentium M işlemcili 1GB RAM'li bir bilgisayar. Sayfa açma ve sayfa yenileme olarak iki aşamada gerçekleşen testin sonuçları ise aşağıdaki grafiklerde mevcut.:: Internet Explorer 7
:: Safari 3.1.1
:: Firefox 3 RC1Grafiklerde Apple Safari, hem sayfa açma hem de sayfa yenileme konusunda diğer tarayıcılara fark atıyor ve daha kısa zamanda bu işlemleri gerçekleştiriyor.

2. sırada yer alan Firefox'un aldığı rakamların yanı sıra Internet Explorer ise en yavaş tarayıcı olarak testten çıkıyor.


Kaynak:
Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri