Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son ümit de "0" çekti

13 Ağustos 2008 / 16:09
Pekin'de düzenlenen 29. Yaz Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi halter 77 kg.'da temsil eden Taner Sağır koparmada sıfır çekti.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen 29. Yaz Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi halter 77 kg.'da temsil eden Taner Sağır koparmada sıfır çekti. 165 kg.'lık ağırlığı 3 hakkında da kaldıramayan sporcumuz silkmede yarışma hakkını da yitirdi.

Taner Sağır koparmada ilk hakkında 165 kg.'lık kaldırışında başarılı olamadı. Ağırlık bir miktar arkasında kalan sporcumuz olası bir sakatlığı engellemek için barı yere bıraktı. Denemesinin ardından küçük bir sakatlık geçirdiği gözlenen Sağır yarışmaya devam edebildi.

2. denemesinde de ilk hakkındaki kaldırışında hafif sakatlık geçirdiği sağ dirseğindeki problemin tekrar nüksettiği gözlenen Sağır bir süre ağırlığın altında kalmayı başarsa da kaldırışında başarılı olamadı.

3. denemesine seyircilerin alkışları ile moralli çıktığı gözlenen sporcumuz bir kezdaha başarılı olamayınca bir madalya umudumuz daha hüsranla sonuçlandı.

Kurallar gereği Sağır'ın koparmada sıfır çektiği için silkme mücadelelerine katılma hakkı bulunmuyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri