Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son yolculuğuna uğurladık

17 Eylül 2008 / 16:15
O, Zühal Hanım'ın eşi minik Çağla'nın ise biricik babasıydı... Kemal Çapraz'ı uğurladık bugün gözyaşları içinde!
Geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren İnternethaber yazarı gazeteci Kemal Çapraz ebediyete uğurladık. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Çapraz'ın 4 yaşındaki kızı Çağla'nın babasına son bakışı ise yürekleri dağladı.

Önceki gün iftar dönüşü Kartal'da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Ufuk Gazetesi Sahibi ve İnternethaber yazarı Kemal Çapraz'ı ebediyete uğurladık. Çapraz'ın Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden alınan Türk bayrağına sarılı tabutu, sabah saatlerinde Yayla Mahallesi'nde ki evine getirilerek helallik alındı. Çapraz'ın eşi Zuhal Çapraz eşinin tabutuna son kez bakarak uzun süre gözyaşı döktü. Zuhal Çapraz'ı yakınları teselli ederken, 4 yaşındaki kızları Çağla ise babasının ölümünden habersiz şaşkın gözlerle olup biteni izledi.

Kemal Çapraz'ın cenazesi daha sonra sevenlerinin omuzlarında Tuzla Merkez Camii'ne getirildi. Cenaze namazına MHP Milletvekilleri Meral Akşener, Ümit Şafak, Ali Torlak'ın yanı sıra ve Kemal Çapraz'ın memleketi olan Kastamonu'dan bazı milletvekilleri ile İnternethaber Genel Müdürü Hadi Özışık, İstanbul Barosu Genel Sekreteri Hüseyin Özbek ve çok sayıda seveni katıldı.

Çapraz'a Türk Bayrağı
Çapraz'ın Türk bayrağına sarılı tabutunun üzerine Türk dünyası ile ilgili araştırma ve haber çalışmalarından dolayı vefa borcunu göstermek için Irak-Türkmen Cephesi ve Kırım Cumhuriyeti bayrakları serildi. Cenaze namazına katılan Maltepe Şehit Aileleri Derneği Başkanı Pakize Akbaba ise tabutun üzerine üzerinde Şehit Anaları Derneği yazan Türk bayrağı koydu. Çapraz için düzenlenen cenaze töreninde taziyeleri kabul eden Baba Cemil Çapraz güçlükle ayakta durmaya çalışırken, Tuzla Merkez Cami'indeki cenaze namazında da binlerce kişi saf tutup, dua etti.
Kastamonulular Derneği (KASDER) yönetim kurulu üyesi de olan Kemal Çapraz'ın cenazesi öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tuzla Mezarlığı'na defnedildi.

KEMAL ÇAPRAZ KİMDİR?
Gazeteci ve araştırmacı olan Kemal Çapraz 1964'te Kastamonu'nun Araç ilçesinde doğmuştur. Annesinin adı Meliha, babasının adı Cemal'dir.

İlk ve orta tahsilini İstanbul'da yapan Kemal Çapraz, 1987'de İstanbul Üniversitesi, Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun olmuştur. Yüksek lisansını aynı üniversitenin, Gazetecilik ve Halkla ilişkiler Kürsüsünde "Kırım Türk Basını ve İsmail Gaspıralı" üzerine yapmıştır.

1985'te fiili olarak gazeteciliğe başlayan Çapraz, özellikle Kırım başta olmak üzere, Türk Dünyasını oluşturan Türk devletleri ve halkları üzerine yaptığı sürekli çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Türkiye, Orta Doğu, Kurultay, Türk Diplomatik gazeteleri yanında, Orkun, Tarih, Kardaşlık, Kırım dergilerinde araştırma ve makaleleriyle, Kırım adlı telif eserin sahibi olan Kemal Çapraz, evli olduğu Zühal Hanım'dan Çağrı isimli bir oğlu vardır.Çapraz halen Ufuk Ötesi gazetesini yayınlamaktadır.
Kaynak:
Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri