Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sonpeygamber.info'ya uluslararası ödül

01 Mayıs 2008 / 06:41
Sonpeygamber.info web portalı, yayına başlayışının ilk yıldönümünde uluslararası birincilik ödülü alarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed el Nahyan'ın himayesinde ve Başbakan Şeyh Abdullah bin Zayed'in onursal başkanlığında düzenlenen 'Al Mahabba Ödülleri'nin 'mass media' kategorisinde web portalının İngilizce sayfası birinci oldu.

2006 yılında Dubai'de başlatılan ve dünyada Peygamber sevgisini ifade eden çalışmalar arasından en iyilerinin seçkin bir jüri tarafından belirlendiği yarışmaya bu yıl 28 ülkeden 200 çalışma katıldı.

Çalışmalar, Cambridge Üniversitesi İslam Çalışmaları Bölümü Öğretim Üyesi Abdal Hakim Murad (Tim Winter)'ın başkanlık ettiği prestijli bir ödül komitesi tarafından değerlendirildi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abudabi'de yapılan festival sonunda açıklanan '2008 Al Mahabba Ödülleri' dünyanın çeşitli yerlerinden gelen davetlilerin de katıldığı büyük bir törenle sahiplerine verildi.

ABD'den Native Deen, Malezya'dan Raihan, Avustralya'dan Brotherhood gibi müzik gruplarının yanı sıra İslam dünyasından sanatçıların da katıldığı sonpeygamber.info da açtığı sergiyle sitenin kuruluş amacını, hedeflerini anlattı.

Ziyaretçiler; Türkçe, İngilizce, Rusça ve zengin bir çocuk sayfası ile yayın yapan web çalışmasını karikatür krizinden sonra İslam dünyasında yapılan en anlamlı faaliyetlerden biri olarak niteledi.

Zaman

Bu haber toplam 6854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri