Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sonunda başkan da istifa etti

02 Ocak 2009 / 19:19
AK Parti İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan, Türkiye-İsrail Dostluk Grubu başkanlığından istifa etti.
İsrail saldırılarını protesto eden AK Parti İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan, TBMM Türkiye-İsrail Dostluk Grubu başkanlığından istifa etti.

Memecan, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in, Gazze'ye orantısız güç kullanarak yaptığı sorumsuz saldırıları hiçbir gerekçenin haklı gösteremeyeceğini belirterek, ''İsrail'i Filistinli sivillerin, kadın ve çocukların ölmesinden hiçbir rahatsızlık duymayarak şiddete devam kararı almalarını insanlığa sığdıramadığını'' ifade etti.

İsrail'i saldırılarını durdurmaya çağıran Memecan, şunları kaydetti:

''İsrail'i, saldırılarını acilen durdurmaya, Filistinlilere insani yardımların ulaştırılmasında çıkardıkları zorluklara son vermeye, şiddet politikalarını terk edip, Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın yaptığı girişimler doğrultusunda diyaloğa dayalı barışçı yollara yönelmeye çağırıyorum. Saldırıları protesto amacıyla Türkiye-İsrail Parlamentolararası Dostluk Grubundan üyeler istifa etmiş, kalan bir kaç üye de istifalarını göndereceklerini bildirmişlerdir. Dostluk Grubundan istifa ederken, barışçı girişimlere katkıda bulunacağımı ve Filistinlilere yardım gayretlerimi bireysel olarak devam ettireceğimi belirtmek istiyorum.''

Kaynak: Ajanslar
Bu haber toplam 790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri