Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sonunda itiraf etti

26 Ağustos 2008 / 17:27
Önceki gece yatağında uyurken öldürülen CHP'li Tanyar'ı, eşi Serap Tanyar öldürtmüş. İşte korkunç itiraf..
Bolu İl Genel Meclisi üyesi Fahrettin Tanyar'ın yatağında öldürülmesiyle ilgili olarak, eşi Serap Tanyar, 'Adam öldürmeye azmettirmek' suçundan tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Cinayetin ardından dolabından alınan 2 av tüfeği bu sabah parkta bulunan Fahrettin Tanyar'ın eşi Serap Tanyar, cinayeti soruşturan Cumhuriyet Savcısı'nın talebi üzerine bugün yeniden adliyeye götürüldü.

SAVCIYA İTİRAF ETTİ

Öğle saatlerinde savcıya ikinci kez ifade veren ve çelişkili ifadelerde bulunan Tanyar'ın, savcının sorgusu sırasında eşini öldürmeye azmettirdiğini itiraf ettiği belirtildi. Ancak Tanyar'ın eşini neden ve kimlerle işbirliği kurarak öldürttüğü ile ilgili bilgi edinilemedi. Karacasu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde memur olarak çalışan 2 çocuk annesi Tanyar, savcı tarafından, 'Adam öldürmeye azmettirmek' suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

ÇALINAN TÜFEKLER PARKTA BULUNDU

BOLU İl Genel Meclisi'nin CHP'li üyesi 56 yaşındaki Fahrettin Tanyar'ın, evinde uyurken öldürüldükten sonra dolabından alınan 2 av tüfeği, evine 150 metre uzaklıktaki parkta bulundu. Polis, tüfeklerde parmak izi ararken Tanyar'ın eşi Serap Tanyar, bu sabah ifade vermek üzere yeniden adliyeye götürüldü.

Vücuda yapışan keneyi çıkarmak için bulduğu enjektörlü yöntem ile gazete ve televizyonlara haber olan 2 çocuk babası Tanyar, dün sabaha karşı saat 05.00 sıralarında, Bahçelievler Mahallesi Hürriyet Caddesi Şerbetçioğlu Apartmanı'nın 4'üncü katındaki dairesine kapıyı açarak giren kimliği belirsiz kişiler tarafından yatağında uyurken kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Aynı zamanda Bolu Avcılar Kulübü'nün başkanlığını yürüten ve gıda ürünleri satan işyeri bulunan Tanyar'ı öldürdükten sonra, dolabındaki 2 av tüfeğini alarak kaçan kişilerin yakalanması için polis çalışmalarına başladı.

Fahrettin Tanyar'ın evine yaklaşık 150 metre uzaklıktaki Anıtpark'ta çöp toplayan belediye temizlik işçileri, Atatürk Anıtı'nın arkasındaki çalılıkların arasında 2 av tüfeği buldu. Haber verilmesi üzerine parka gelen Bolu Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekibi, Tanyar'a ait olduğu belirlenen tüfekleri incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Tüfeklerin, gece getirilip parka bırakılmış olabileceğini düşünen polis, tüfeklerde parmak izi arama çalışması yaptı.

Bu arada, cinayet sırasında banyoda olduğunu söyleyen Tanyar'ın eşi 44 yaşındaki Serap Tanyar, bu sabah yeniden ifade vermek üzere evinden alınarak adliyeye götürüldü. Kentteki bir fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde memur olarak çalışan Serap Tanyar, ikinci katta Cumhuriyet Savcısı'na ifade vermek için adliye koridorunda tutulurken gazetecilerin bu kata çıkmalarına izin verilmedi
Kaynak:
Bu haber toplam 764 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri