Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Soykırıma sessiz kalmayın:Haydi mitinge

03 Ocak 2009 / 14:35
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Filistin'le Dayanışma Mitingi'', için Çağlayan Medydanı'nda hazırlıklar yapılıyor. Hedef 1 milyon insan

İsrail'in geçen cumartesi gününden beri Gazze'ye yönelik saldırılarına en büyük tepki yarın gösterilecek. Bir haftadır süren vahşete dur denilmesini isteyen Saadet Partisi milyonlarca kişiyi sokaklara dökme hedefinde.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından Çağlayan'da organize edilen ve yarın saat 12'de başlayacak olan mitinge çok sayıda sivil toplum kuruluşu, dernek ve vakıflar da destek veriyor.

Saadet Partisi Sadrettin Karaduman yaptığı açıklamada, mitinge Filistin'den hükümet temsilcilerini de davet ettiklerini, onların katılamamaları halinde Filistin hükümetinin görevlendirdiği yurt dışı temsilciliklerden bir görevlinin katılacağını belirtti.

Mitingte Saadet Partisi'nin çiçeği burnunda Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da bir konuşma yapacak.

1 milyon kişinin beklendiği Filistin'e destek mitingi için İstianbul dışından da çok sayıda katılım beklenirken, mitingin Arap televizyon kanalları El Cezire ve El Arabi tarafından canlı yayınlayacak.Kaynak:
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri