Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sözleşmeli öğretmenler kadrolu gibi

21 Ocak 2009 / 10:07
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'den sözleşmeli öğretmenlere müjde geldi.
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli öğretmenlerin askere gitmeleri halinde askerliklerini öğretmen olarak yapabilmeleri için çalışmaların son aşamaya geldiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli öğretmenlerin, askere gitmeleri halinde askerliklerini öğretmen olarak yapamalarını sağlayacak düzenlemeye ilişkin çalışmaların yakında tamamlanacağını açıkladı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ü makamında ziyaret etti. Gündoğdu, ziyarette sözleşmeli öğretmenlerin askerlik durumunu gündeme getirerek, sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu öğretmenler gibi askerliklerini öğretmen olarak yapmalarının sağlanmasını istedi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ise, konunun gündemlerinde olduğunu, bu yönde bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Gönül, sözleşmelilerin kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi asker öğretmen olarak görev yapabilmeleri konusundaki çalışmayı yakında tamamlayacaklarını bildirdi.

Daha önce, Milli Eğitim Bakanlığı, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilen öğretmenlerin, kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi Ağustos celbinde silah altına alınmaları ve temel eğitimlerini müteakip, MEB emrine asker öğretmen olarak verilmesi yönünde Milli Savunma Bakanlığı’na teklifte bulunmuş, ancak bu teklif Bakanlık tarafından kabul edilmemişti.

Kaynak:
Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri