Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esengün iddialı konuştu

11.05.2010 23:21
SP Genel Başkan Yardımcısı Esengün: Deniz Baykal'ın bu şekilde gitmesi herkesi üzdü.
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, "Baykal'ın siyasi hayatının bu şekilde sona ermesi herkes gibi bizi de üzmüştür." dedi.

Bölge gezisi kapsamında Batman'a gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, il teşkilatında partililerle yaptığı toplantıda, Deniz Baykal ve CHP Genel Başkanlığı'ndan istifası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Eski Devlet Bakanı Ahmet Cemil Tunç, Batman eski Milletvekili Musa Okçu ve Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat'ın da yer aldığı toplantıda, partililere yönelik konuşan Lütfü Esengün, "Deniz Baykal'ın siyasi yaşamının bu şekilde sona ermesi herkesi olduğu gibi bizi de üzmüştür. Baykal'ın istifasına neden olan görüntüler eğer bir komplo ise bu, Türkiye'nin siyasi geleceği için ciddi bir tehlike olacaktır. Bu komploların sonu gelmez ve böyle komplolarla liderlerin siyasi hayatlarını bitirmek isteyenler ortaya çıkar. Ancak eğer komplo değilse bu bir genel başkan için çok utanç verici bir durumdur." diye konuştu.

Saadet Partisi'nin artık en büyük iktidar adayı olduğunu savunan Lütfü Esengün, "Halk 8 yıldır sabrettiği ve ümidini kaybettiği hükümeti ilk seçimde iktidardan indirecek. CHP, son olaylardan sonra bir çalkantının içine girdi ve kolay kolay toparlanamaz. Baykal'ın yerine gelecek muhtemel kişi bile artık düşüşün önüne geçemez. Milliyetçilik üzerine siyaset yaparak insanları dışlayan MHP'nin ise iktidara gelmesi zordur. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde, genel başkanımız Numan Kurtulmuş'a başbakanlık yolu açılıyor." diye konuştu.

Toplantıda Eski Devlet Bakanı Cemil Tunç ve Musa Okçu da birer konuşma yaptı.
Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri