Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş: 'Ucu nereye gidiyorsa..'

22.01.2010 07:02
SP Lideri cuntacıların deşifre edilmesi gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Balyoz darbe planı ile ilgili olarak “Ordu içinde bu vahim niyet ve heves içine giren cuntacı zihniyetler varsa bunların deşifre edilmeli, kanun önüne çıkarılmalıdır” şeklinde konuştu.

SP Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un konu ile ilgili değerlendirmesi şu şekilde:

“Türkiye her gün yeni bir darbe iddiasıyla karşı karşıya kalmaktadır. En son “Balyoz” ismiyle Taraf Gazetesi’nin manşetine yansıyan iddialar gerçekten ürkütücüdür. Ülkemiz adına, milletimiz adına, demokrasimiz adına acı vericidir.

Temennimiz bu iddiaların gerçek olmamasıdır. Eğer böyle bir girişim, böyle bir niyet söz konusu olmuşsa bunun da bütün yönleriyle aydınlatılması şarttır. Ucu nereye kadar gidiyorsa oraya kadar gidilmelidir. Ordu içinde bu vahim niyet ve heves içine giren cuntacı zihniyetler varsa bunların deşifre edilmesi hepimizin görevidir. Bu iddiaların aydınlatılması, bütün yönleriyle milletimizin önüne konulması en başta Türk Silahlı Kuvvetlerinin ibrası açısından önemlidir. Çünkü gerçekliği henüz kesinleşmemiş olsa da bu tür vahim iddialar Türk Silahlı Kuvvetlerimizi de yıpratmaktadır.

Acaba her gün bir başka darbe söylentisinin, darbe planının gazete manşetlerine yansıdığı dünyada kaç ülke kaldı. Gerekçesi ne olursa olsun karşı karşıya bırakıldığımız bu üçüncü dünya ülkesi görüntüsü bize yakışmamaktadır.

Türkiye artık bu tartışmaları aşmalıdır. Türkiye artık normalleşmelidir. Bunun yolu da; daha çok demokrasi, daha çok özgürlük ve daha çok şeffaflıktır. Sivil, katılımcı ve demokratik bir anayasa ile başlayacak kapsamlı bir reform sürecidir. Bırakın darbe yapmayı, hiç kimsenin darbeyi aklının ucundan bile geçiremeyeceği yasal düzenlemeleri bir an evvel yapmaktır.“

 

Bu haber toplam 832 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri