Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Giresunspor'da Başkanlık Seçimi Heyecanı

16.05.2010 01:48
Giresunspor’da kongre heyecanı yaşanıyor. Geçen hafta Kartalspor ile oynadığı karşılaşmayla 2009-2010 sezonunun perdesini kapatan ve kongreye odaklanan Yeşil-beyazlılar,başkan seçimi heyecanını yaşamaya başladılar.

 Mevcut başkan Olgun Aydın Peker geçtiğimiz Salı akşamı düzenlediği basın toplantısında geçen sezon öncesinde Giresunlular’a verdiği sözü anımsatmış ve takımı şampiyon yapamadığı için yeni sezonda görev almayacağını açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından eski başkan Osman Çırak Giresun’a gelmiş ve genel kurulda aday olacağını duyurmuştu. Önceki akşam ise geçen sezon asbaşkan olarak görev yapan İşadamı Ömer Ülkü de göreve talipli olduğunu ifade etti ama dün akşam saatlerinde adaylıktan çekildiğinin haberi geldi.

Çırak Tek Başına
İlk oturumu geçen hafta yapılması gereken genel kurula sadece beş üye katılınca çoğunluk sağlanamamıştı. 820 delegesi bulunan Giresunspor’da bugün çoğunluğa bakılmaksızın genel kurul yapılacak. Saat 14.00’da başlayacak toplantıda divan heyetinin seçilmesinin ardından yönetim ve denetleme kurullarının faaliyet raporları okunacak. Yönetim ve denetim kurulunun ibrasının yapılmasının ardından yönetim ve denetleme kurulları seçimine gidilecek. Bugünkü kongreye üyelerin büyük ilgi göstereceği sanılırken, başkanlık koltuğuna ise kimin oturacağı merakla bekleniyor.

Şimdilik İki Aday Var
Eski Başkan Osman Çırak üyelerin kendisine yetki vermesi halinde başarılı olabilmek için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi. Kulübün geleceğini de kurtarmak istediklerinin altını çizen eski başkan Çırak; “Biz Giresunspor’u daha iyi yerlere getirebilmek için aday olduk. Bundan sonrası değerli kongre üyelerimize kalıyor. Seçilirsek kulübü en iyi şekilde yöneteceğimizin bilinmesini istiyorum” dedi. Geçen sezon asbaşkan olarak görev yapan İşadamı Ülkü de göreve talipliydi ancak kongre arifesinde karar değişikliğine gitti. Ülkü’nün listesinde ise geçen sezonki yönetimde yer alan Cevdet Karataş ve İhsan Yarkın ile İşadamı Muzaffer Ejder’in de bulunduğu söylendi ama akşam saatlerinde Ülkü’nün ‘ben yokum’ dediği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 4352 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri