Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Star'dan Şok İddia

15.05.2010 16:12
Ergenekon Sanığı Erzincan Savcısı İlhan Cihaner’i kurtarma planındaki ikinci kişinin kim olduğu ilgili şok iddia..

Star Gazetesi’nde yeralan haberde Yargıtay 8. Daire üyesi Hamdi Yaver Aktan’la, İlhan Cihaner’i kurtarmak için plan yapan kişinin Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker olduğu iddia edildi..

Bu çok önemli bir iddia çünkü; Ersan Ülker, Cihaner’i yargılayan dairenin başkanı.

Kurtarma operasyonu internette

Yargıtay 8. Daire üyesi Hamdi Yaver Aktan ile İlhan Cihaner’in yargılandığı Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker arasında geçtiği iddia edilen bir görüşmenin ses kayıtları internete düştü. Konuşmada Erzincan Ergenekon sanığı 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk’in ifade vermeye niye gitmediğinden, Başsavcı Cihaner’in davasının Yargıtay’a alınıp üzerinin nasıl kapatılacağına kadar şok konuşmalar geçiyor.

Eser Ülker, dünkü duruşma sonrasında gazetecilerin ses kaydını hatırlatarak, diğer kişinin kendisi mi olduğu yönündeki sorusunu “Bilmiyorum, okumadım” diye cevap verdi. İşte o konuşmadan satır başları:

ORGENERAL BERK’E NE DEDİ?

• Dedim ki duruşmaya yetişemezsin. Şimdi bir rapor al dedim, istirahatli ya bir görev çıkarttır. ‘Ben dedi söylerim görev de çıkartırım.’ Bizimkini iyi tutuyor Genelkurmay. Rahatlatmak istiyorlar.

CİHANER NASIL KURTULUR?

• Zaman kalmadı bu hafta orası bir karar verecek. Ben o zamana kadar Başsavcımla (Cihaner) da görüşeyim. İnşallah gücü yetecektir. Bu davayı buraya (Yargıtay’ı kastediyor) getirdik mi biz bu davayı bitiririz.

ERZURUM’A BASKI YAPARIM

• Şimde Erzincan duruşmayı sırnaştırabilir mi 3-5 güne... HSYK bağımsız hareket etmese bunları bitirmiştik. Zaten ben de duruşmaya gideceğim. Baskı uygulayacağız mahkemeye. (...) Yapacak bir şey yok İlhan (Cihaner) 14 Mayıs’a kadar yatacak. 14 Mayıs’ta dosya gelir.

• Bu süreçte eğer bir sıkıntı olursa uyuşmazlığa gideriz. (...) Götüremeyiz. (...) Uyuşmazlıktan geçmez kemikleşirse sıkıntı çıkar. Kötü olabilir hepsini tahliye edeceğiz.

Bu haber toplam 1084 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri