Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Süheyl Batum haddini aştı

24.10.2010 01:09
Prof. Dr. Süheyl Batum, 29 Ekim'deki resepsiyonun eşli olarak yapılmasının "Cumhurbaşkanı'nın bir oyunu" olduğunu ifade etti.

Ulusal Stratej Merkezi'nin (USMER) düzenlediği "başörtüsü ve laiklik" konularının tartışıldığı panelde Prof.Dr. Nur Serter'den sonra söz alan Prof.Dr. Süheyl Batum, Cumhurbaşkanı Gül'e "Cumhurun başı olmayan, AK Parti'nin başkanı olan" yakıştırmasında bulundu.

Cumhurbaşkanı'nın başörtüsünü meşrulaştırmak için resepsiyonları 2'den 1'e indirdiğini belirten Batum, "Türkiye'de Cumhurbaşkanı, cumhurun başkanıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Başkanı, oturup masuzdan iki tane yapılan resepsiyonu sırf türbanı meşrulaştırmak amacıyla 'bire indirdim' diyecek. Biz de 29 Ekim'in cumhurun başkanı olmayan AK Parti'nin başkanı tarafından, seçilmiş ve tamamıyla AK Parti çerçevesinde faaliyet gösteren bir kişinin bu oyununa itibar edeceğiz. Ben milletvekili olsam kesinlikle resepsiyona katılmam. CHP de katılır mı katılmaz mı bilmiyorum. Hepimizin özgürlüğü var. Ben olsam kesinlikle katılmam. CHP'nin bütün ideolojisine katılırım; ama böyle bir şeyde ben olsam bu Cumhurbaşkanı'nı bu yaptığı oyunu kabul etmem, bu oyunlara gelmem." şeklinde konuştu.
Programın diğer iki panelisti Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'di. Panele çok sayıda CHP seçmeni katıldı.

 

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri