Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suikast Emri Devlet Sırrı Olur Mu?

09.01.2010 00:52
Türkiye 'devlet sırrı'nın ne olduğunu tartışıyor. Devlet sırrı nerede başlıyor? nerede bitiyor? Peki bir suikast emri devlet sırrı olabilir mi?

SUİKAST EMRİNE "DEVLET SIRRI" MUAMELESİ!

Türkiye hakime "devlet sırrı" yapılmaya çalışılan Özel Harp Belgeleri'nin Ergenekon sanıklarından çıkmasını şaşkınlıkla izlemişti. Şimdi de Ergenekon sanıklarının neleri "devlet sırrı" kapsamına soktuğunu gösteren önemli bir belge çıktı.

TEKNİK TAKİBE TAKILDILAR

Bu belge Ergenekon'un birinci iddianamesi'nde yer alan bir msn yazışması. Taraflar Ergenekon sanığı Vatan Bölükbaşoğlu ve Hakan Kurban. Konu; Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire eski Başkanı Ramazan Akyürek'e yönelik suikast planı.

"VELİ PAŞA'NIN EMRİ DEVLET SIRRI"

Emniyet kayıtlarına göre Türk İntikam Tugayı ve Veli Küçük için çalışan, "tcergenekon" kod adlı Vatan Bölükbaşoğlu, "lazurix" kod adını kullanan Hakan Kurban'a suikast planından söz ediyor. Ve suikastın "devlet sırrı" olduğunu söylüyor.

SUİKASTE DEVLET SIRRI MUAMELESİ

Görüşmte tüyler ürpertiyor. Devlet sırrı denilen şey bir suikast ve bu suikastin Ergenekon'dan tutuklu bir general adına yapılacağı konuşuluyor. Devlet sırrı denilen suikastle ilgili görüşmeler sadece bu kadar da değil. "Caca" rumuzunu kullanan İzzet Yılmaz'dan Akyürek'in adres bilgilerini isteyen sanığın, JİTEM hakkında söylediği sözler de teknik takibe takıldı.

ERGENEKON'A TERÖRİST DENİLEMEZMİŞ

Sorguda bu şahıslara "devlet sırrı" ve bağlantıları soruldu. Zanlılardan Hakan Kurban, Bölükbaşoğlu'nu üsteğmen olarak tanıdığı yönünde ifade verdi. İşin ilginç yanı devlet sırrı diyerek suikast için adam ve silah temin etmeye çalışan bu şahısda iddialara göre Özel Kuvvetler'e ait evraklar da çıktı. Yine ondan çıkan bir Notta; "Ergenekon'a terörist demek kendi ülkenin iç hizmet kanununa ihanet demek" yazıyordu.

Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri