Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suikasti ağzından kaçırdı

02.12.2010 12:13
En büyük çalışmanın Başbakan Erdoğan'a yönelik suikast planı olduğu ortaya çıktı

Ergenekon'un silahlı eylem grubu olarak gösterilen TİTB'nin, Başbakan Erdoğan'a Dolmabahçe Sarayı'ndaki çalışma ofisine giderken bombalı saldırı planı yaptığı telefon dinlemesine takıldı.

Ankara Terörle Mücadele ekiplerinin yasadışı terör örgütü Türk İntikam Teşkilatı Birliği'ne (TİTB) yönelik yaptığı operasyonun fezlekesinde örgütün en büyük çalışmasının Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast planı olduğu ortaya çıktı. Ergenekon'un silahlı kanadı olduğu ileri sürülen TİTB'ye yönelik operasyonun fezlekesinde bir çok provokatif eylem hazırlığı yer alıyor. 1999'da kurulduğu iddia edilen örgütün, özellikle etnik ayrımcılık yaratmak, askerleri itaatsizliğe teşvik etmek, hükümete karşı silahlı isyana teşvik amaçlarıyla çeşitli eylem hazırlığında olduğu fezlekede yer aldı.

‘ÖNCE KOMUTANDAN İZİN ALALIM'

Türkiye genelinde bir çok provokatif eylem hazırlığında olan örgütün, suikast planını deşifre eden telefon konuşması, şüpheli H.Y ile ismi belirlenemeyen bir kişi arasında yapıldı. Konuşmalarından asker oldukları anlaşılan H.Y ve X şahıs, 28 Ağustos 2009 günkü konuşmada önce komutandan izin almaktan söz ediyor ve şöyle devam devam ediyorlar:

“TAYYİP'İ SARAY YOLUNDA PATLATALIM”

• H.Y: Şuanda Kanal A izliyorum. Tayyip var, demokratik açılımı anlattı. Özel harekatçıları anlattı... Zaten izne çıkmam şart ve zaruri Tayyip çok o.. ç... yapmaya başladı ortağım ya...

• X Erkek: Haklısın

• H.Y: Saray yolu üzerinde patlatmamız gerek. Dinleyenler dinleyenler...

X Erkek: Söyleme lan, üç üç yıldır onun yerini yapıyoz bi dakka da hemen ifşa ettin yeri. Çok kötü çok kötü ağzından kaçırdın ortak ya...

‘İLKER BAŞBUĞ Bİ İŞARET ÇAKACAKTIR...'

H.K adlı şüpheli ile Talha arasında 18 Aralık 2009'da yapılan bir görüşmede de de Diyarbakır'dan gelen otobüslerin taşlanması konuşuluyor.

• Talha:DTPkapatıldı diye göbek atıyorduk. Üç günde hemen yine kurdular...

• H.K: Şu bahar gelsinİlker Başbuğo zaman çakacaktır işareti. Başbuğ'un emriyle uğraşacağız o zaman...

STAR GAZETE

 

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri