Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suikast timi deşifre edildi

06 Eylül 2008 / 15:30
İfadesiyle Danıştay baskınının Ergenekon eylemi olduğunu ortaya çıkaran Yıldırım, geçen ay tutuklanan JİTEM kurucusu Albay Arif Doğan'ın ekibini deşifre etti.
Danıştay sanıklarından Oktay Yıldırım, Ergenekon zanlısı ve Jitemin kurucusu Arif Doğan hakkında yeni bilgiler verdi. Emekli albay için çalışan üç subayın, dönemin faili meçhul cinayetlerine karıştığı belirlendi

Danıştay davası sanıklarından Osman Yıldırım'ın önceki gün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine sorgulanmasının, geçen ay tutuklanan JİTEM kurucusu emekli Albay Arif Doğan ile ilgili olduğu ortaya çıktı. Doğan'a ait adreslerde ele geçirilen çok sayıda bilgi notu ve fotoğraflarla ilgili Yıldırım'ın bilgisine başvurulduğu öğrenildi. Yıldırım, kendisine gösterilen fotoğraflardan kod isimleri ile tanıdığı bazı subayları teşhis etti.

SORUŞTURMAYA YÖN VEREN İFADE

Ergenekon Soruşturması kapsamında verdiği ifadeyle Danıştay baskınının Ergenekon terör örgütü eylemi olduğunu ortaya çıkaran Yıldırım, geçen ay tutuklanan JİTEM kurucusu emekli albay Arif Doğan'ın birlikte çalıştığı biri 'Savaş' adlı yarbay ve iki subay hakkında önemli bilgiler verdi.

Doğan'ın evinde ele geçirilen ve Gazi olaylarını 'ikinci Yeşil' olarak adlandırılan Osman Gürbüz'ün başlattığına dair bilgi notları Yıldırım'a da soruldu. 'Gazi olayları'na Osman Gürbüz ile birlikte katıldığını itiraf eden Osman Yıldırım, Doğan'ın emekli olmadan önce beraber çalıştığı ve o dönemin faili meçhul cinayetine karıştıkları belirlenen 'Savaş' adlı bir yarbay ile 'Kadir' ve 'Feramuz' adlı subayları fotoğraflarından teşhis etti. Ancak Yıldırım, belirlenen isimlerin ''kod adları' olduğunu, subayların gerçek isimlerini bilmediğini söyledi.
Kaynak:
Bu haber toplam 736 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri