Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultan Fatih Ziyaret Edildi

31 Mayıs 2008 / 18:09
Tarihe nice şerefli sayfalar ekleyen Fatih Sultan Mehmed Hanın türbesini ziyaret etti.
Sultan Fatih Ziyaret Edildi

Zinde Sosyal Gelişim Derneği Yönetim Kurulu, nice nice orduları yenen, beylikleri, devletleri, imparatorluklar yıkan, çağ kapayıp çağ açan, ülkeler fetheden, tarihe nice şerefli sayfalar ekleyen Fatih Sultan Mehmed Hanın türbesini ziyaret etti.

Zinde Yönetim Kurulu Baþkaný, Yönetim Kurulu üyeleri ve Zinde üylerinin katýlýmý ile Hz.Muhammed (s.a.v)'in övgüsüne mazhar olan ve Ýstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmed'in Fatih ilçesi Fatih camisindeki türbesini ziyaret ederek dua ettiler, fatiha okudular.

Fethin 555. yılında en anlamlı ziyaretin bu güzel Şehri, İstanbul'u fetheden, peygamberimizin övgüsüne mazhar olan büyük kumandanýn türbesini ziyaret ederek anmayý düþündük diyen Emin Çınar, “Fatih Sultan Mehmed'i ve İstanbul Fethinin o günkü şartlarını iyi anlamak gerekiyor. Fatih Sultan Mehmed'in hayatını tekrar okumak gerekir.

Fatihin hayatını okumayı çok önemsiyorum. Fetihten sonra Osmanlı Devleti İmparatorluk olmuştur. Bu nedenle bugünlerde yayınlanan Prof.Dr. Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendinin “İstanbul'un Fethi ve Fatih” isimli kitabı okumalarını tavsiye ediyorum. Bilgi kaynağı olan Server iletişim'in tarafından basılan “İstanbul'un Fethi ve Fatih” kitapta Fatih ve fetihle ilgili bilmediðimiz çok şey olduðunu göreceðiz.” ifadesini kullandı.

Zinde Yönetim Kurulu, Fatih caminde kılınan öğle namazından sonra Fatih camii müştemilatı içinde bulunan türbeyi ziyaret ederek büyük kumandana başta fatiha süresi olmak üzere Kuranı Kerim'den sureler okurken dua ettiler.

kimin dusuncesi ahiret olursa,
Allah ona gonul zenginligi verir, islerini kolaylastirir. Istemedigi halde dunya nimetleri verilir..."
(Tirmizi, Kiyame 30)
Kaynak:
Bu haber toplam 800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri