Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultanahmet Fuarı Bugün Açıldı

29.08.2009 21:27
Ankara Kocatepe Camii'ndeki kitap fuarının ardından bugün de Sultanahmet Camii bahçesindeki fuar açıldı

Dün Ankara Kocatepe Camii'nde açılan kitap fuarından sonra bugün de Sultanahmet Camii bahçesinde düzenlenen kitap fuarı açıldı. Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen ve 15 Eylül'e yani Kadir gecesine kadar açık kalacak Sultanahmet ve Kocatepe'de 50 bin kitap okurla buluşacak.

Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul 1. Şube Müdürü ve Fuar Koordinatörü Osman Sarıköse, "Vakfımızca her 2 ilimizde de yazar, yayıncı ve okur buluşmalarına nezih bir ortam sağlamak amacıyla fuar alanı olarak tasarlanan stant ve yerleşim planları, kitap dostlarının rahatça dolaşabilecekleri, kitapları inceleyebilecekleri ve alışveriş yapabilecekleri elverişli ortamlar haline getirilmektedir" dedi. Bu sene standlar biraz daha geniş tutulurken, katılımcı firma sayısı da azaltıldı.

Ankara Kocatepe Camisi fuar alanında, Kutlu Mekan Haremeyn'e ait fotoğraf sergisi de fuar süresince ziyaretçilerle buluşacak."

28. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı'nda Ankara'da 65 stantta 85 yayınevi, İstanbul'da 125 stantta 150 yayınevi, 50 bini aşkın kitabı okurlarla buluşturacak. Fuarda, kitaplar yüzde 30 ile yüzde 50 oranlarında değişen indirimlerde satılıyor. Fuarda, her gün 10 ile 23 saatleri arasında ziyaretçilere açık.

İlk defa 1983 yılında 'Dini Yayınlar Kitap Fuarı' Sadece Sultanahmet'te başlayan etkinliğin ismi 1996 yılından itibaren toplumun her kesimine hitap etmek amacıyla 'Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı' olarak değiştirilmişti.

Bu haber toplam 3802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri