Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Süper ligde 48 Ülkeden 152 Futbolcu var

15.09.2010 13:49
Süper Lig'de mücadele eden 18 takımın kadrosunda, 50'ye yakın ülkeden 15O'nin yabancı futbolcu forma giyiyor. Hangi takımda, hangi ülkeden, hangi isimler forma giyiyor, işte cevabı!

 

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden 18 takımın kadrosunda, 48 ülkeden 152 yabancı futbolcu forma giyiyor.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, yabancı kontenjanının 10'a çıkmasına paralel olarak Türk kulüplerinin bu futbolculara gösterdiği ilgi de arttı.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Ankaragücü ve Konyaspor, 10 yabancı kontenjanının tamamını kullanmayı tercih ederken, Medical Park Antalyaspor, kadrosunda 6 yabancı futbolcu bulunan tek takım statüsünde.

18 takımın kadrosunda 48 ülkeden 152 yabancı futbolcu forma giyerken, Brezilya, 22 futbolcuyla Türk takımlarının en çok ilgi gösterdiği ülke konumunda bulunuyor. Bu ülkeyi, 10 futbolcuyla Arjantin, 9'ar futbolcuyla Hırvatistan ve Kamerun, 8 futbolcuyla Slovakya izliyor.

Takımlar, genelde kadrolarında aynı ülkeden en fazla 2 futbolcu bulundurmayı tercih ediyor. Bu tercih dışında davranan kulüplerden Bursaspor'un kadrosunda, 4 Arjantinli futbolcu yer alıyor.

Fenerbahçe ise dünyanın futbolda önde gelen diğer Güney Amerika ülkesi Brezilya'dan 4 futbolcuyu kadrosunda barındırıyor. Gaziantepspor da sarı-lacivertliler gibi Brezilya'dan 4 futbolcuya sahip.

Ankaragücü'nde ise son Dünya Kupası'nda beklentilerin üstünde performans gösteren Slovakya'dan, yıldız futbolcuları Robert Vittek'in de aralarında yer aldığı 4 futbolcu bulunuyor.

Türkiye'de forma giyen 3 Alman futbolcunun tamamı da Beşiktaş'ta forma giyiyor.

Spor Toto Süper Lig'de forma giyen futbolcuların, sayılarına göre ülkeleri ve oynadığı kulüpler ise şöyle:

Brezilya: Alex de Souza, Andre Santos, Cristian Baroni, Fabio Bilica (Fenerbahçe), Bobo, Rodrigo Tabata (Beşiktaş), Elano Blumer (Galatasaray), Alanzinho, Jaja (Trabzonspor), Andre Moritz (Kayserispor), Marcus Vinicius Cesario, Marcos Barbosa (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Beto, Ivan de Souza, Jorginho, Julio Cesar (Gaziantepspor), Tozo (Kardemir Karabükspor), Luiz Henrique de Sousa Santos (Kasımpaşa), Tita (Medical Park Antalyaspor), Diego Angelo (Eskişehirspor), Kahe, Gabriel De Paulo Limeira (Manisaspor)

Arjantin: Federico Insua, Damian Steinert, Leonel Nunez, Pablo Batalla (Bursaspor), Gustavo Colman (Trabzonspor), Emiliano Insua (Galatasaray), Jonathan Santana, Franco Dario Cangele (Kayserispor), Cristian Rodrigo Zurita, Victor İsmael Sosa (Gaziantepspor)

Hırvatistan: Hrvoje Cale (Trabzonspor), Drago Gabriç (Ankaragücü), Jerko Leko, Stjepan Tomas (Bucaspor), Anthony Seric, Tomic Vjekoslav (Kardemir Karabükspor), Ante Kulusic (Gençlerbirliği), Luko Vuçko, Vanja Ivesa (Eskişehirspor)

Kamerun: Souleymanou Hamidou (Kayserispor), Herve Tum (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Thierry Tazameta (Konyaspor), Alioum Saidou (Sivasspor), Dany Nounkeu Tchounkeu (Gaziantepspor), Armand Deumi (Kardemir Karabükspor), Bebbe (Kasımpaşa), Sammy Ndjock (Medical Park Antalyaspor), Jacques Momha (Manisaspor)

Slovakya: Miroslav Stoch (Fenerbahçe), Filip Holosko (Beşiktaş), Marek Sapara, Robert Vittek, Stanislav Sestak, Stefan Senecky (Ankaragücü), Ivan Lietava, Peter Grajciar (Konyaspor)

Bosna Hersek: Zvjezdan Misimoviç (Galatasaray), Kenan Hasagiç (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Sead Ramoviç (Sivasspor), Ermin Zec (Gençlerbirliği), Ivan Radeljic (Medical Park Antalyaspor), Safet Nadarevic (Eskişehirspor)

Bulgaristan: Dimitar Ivankov (Bursaspor), Ivelin Ivanov Popov (Gaziantepspor), Emil Angelov (Kardemir Karabükspor), Georgi Zdravkov Sarmov, Nikolay Emilov Dimitrov (Kasımpaşa)

Çek Cumhuriyeti: Tomas Zapotocny (Beşiktaş), Milan Baros (Galatasaray), Jan Rajnoch (Ankaragücü), Borek Dockal, Martin Klein (Konyaspor)

Gine: Ibrahima Yattara (Trabzonspor), İbrahima Bangoura, Kanfory Sylla (Konyaspor), Mamadou Alimou Diallo (Sivasspor), Oumar Kalabane (Manisaspor)

Portekiz: Ricardo Quaresma (Beşiktaş), Carlos Fernandes, Dady (Bucaspor), Vitor Pele (Eskişehirspor), Ariza Makukula (Manisaspor)

Avustralya: Harry Kewell, Lucas Neill (Galatasaray), James Troisi (Kayserispor), Michael John Jedinak (Gençlerbirliği)

Fransa: Issiar Dia, Mamadou Niang (Fenerbahçe), Yannick Kamanan (Sivasspor), Gregory Proment (Medical Park Antalyaspor)

İsveç: Gustav Svensson (Bursaspor), Samuel Holmen (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Labinot Harbuzi (Gençlerbirliği), Jimmy Dixon (Manisaspor)

Almanya: Fabian Ernst, Michael Fink, Roberto Hilbert (Beşiktaş)

Arnavutluk: Lorik Cana (Galatasaray), Bekim Balaj, Debatik Curri (Gençlerbirliği)

İspanya: Daniel Güiza (Fenerbahçe), Guti (Beşiktaş), Fernando Varela Ramos (Kasımpaşa)

Kolombiya: Juan Pablo Pino (Galatasaray), Teofilo Gutierrez (Trabzonspor), Johnnier Montano (Konyaspor)

Nijerya: Joseph Yobo (Fenerbahçe), Emmanuel Emenike (Kardemir Karabükspor), Promise Isaac (Manisaspor)

Polonya: Arkadiusz Glowacki (Trabzonspor), Marcin Kus (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Michal Ryczard Zewlakow (Ankaragücü)

Romanya: Stelian Kirita (Bursaspor), Florin Cernat (Kardemir Karabükspor), Nicolae Dica (Manisaspor)

Belçika: Landry Mulemo (Bucaspor), Mahamoudou Kere (Konyaspor)

Gabon: Roguy Meye (Ankaragücü), Bruno Zita (Sivasspor)

Kanada: Michael Klukowski (Ankaragücü), Joshua Simpson (Manisaspor)

Kongo: Emmanuel Mazowa Nsumbu (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Patiyo Tambwe (Gençlerbirliği)

Sırbistan: Ivan Ergiç, Milan Stepanov (Bursaspor)

Tunus: Nabil Taider (Sivasspor), Ali Zitouni (Medical Park Antalyaspor)

Uruguay: Diego Lugano (Fenerbahçe), Marcelo Zalayeta (Kayserispor)

Angola: Manucho (Bucaspor)

Azerbaycan: Rashad Sadıgov (Eskişehirspor)

Bahreyn: Jaycee John Okwunwanne (Eskişehirspor)

Bolivya: Ricardo Pedriel Suarez (Sivasspor)

Cezayir: Mohammed Dahmane (Bucaspor)

Danimarka: Cristian Keller (Kasımpaşa)

Fas: Jamal Aliuoi (Kardemir Karabükspor)

Fildişi Sahili: Sergey Pacome Djiehoua (Medical Park Antalyaspor)

Gana: Abdul Rahim Sebah (Kasımpaşa)

Gürcistan: Aleksandre Amisulashvili (Kayserispor)

Irak: Basem Abbas (Konyaspor)

İskoçya: Michael James Stewart (Gençlerbirliği)

İtalya: Matteo Ferrari (Beşiktaş)

Letonya: Deniss Ivanovs (Sivasspor)

Liberya: Theo Weeks (Ankaragücü)

Litvanya: Zydrunas Karcemarskas (Gaziantepspor)

Mali: Souleymane Keita (Sivasspor)

Namibya: Razundara Tjikuzu (Kasımpaşa)

Senegal: Victor Mendy (Bucaspor)

Şili: Rodrigo Tello (Eskişehirspor)

Yeni Zelanda: Shane Edward Smeltz (Gençlerbirliği)

Bu haber toplam 1854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri