Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şüpheli silahlar bulundu

23 Ağustos 2008 / 14:20
Bir ihbar mektubu üzerine harekete geçen savcılık, lav silahı, uçak savar mermisi, ve kovanlarla dolu esrarengiz bir cephanelik buldu.
Amasya'da, toprağa gömülü 114 adet boş kovan, bir boş uçak savar mermisi ve ortadan ikiye bölünmüş bir adet lav silahı bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelen isimsiz ihbar mektubu üzerine harekete geçen yetkililer, Amasya-Çorum karayolu Gözlek köyü kırsalında bir elektrik direğinin altında inceleme başlattı.
Jandarma ekipleri, yaptıkları araştırmada, 114 adet 5,5 milimetre çapında boş kovan, bir adet boş uçaksavar mermisi ve ortadan ikiye bölünmüş kullanılamaz durumda bir tanksavar lav silahı buldu.

Konuyla ilgili Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise Cumhuriyet Başsavcılığı nezaretinde yapılan kazıda, toprağa gömülü olarak bulunan mermiler ve silahın daha evvel bölgede operasyonel faaliyette bulunan askeri birliğe ait olabileceği ileri sürüldü.
Açıklamada ayrıca, ele geçirilen malzemenin tamamen küflenmiş ve kullanılamaz halde olduğu vurgulandı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 884 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri