Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Susurluk raporu onda mı?

05.08.2009 16:31
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, sadece kendisinde olduğu söylenen Susurluk raporuna ilişkin konuştu

ANKARA- Susurluk raporunun orijinal ve tek kopyasının kendisinde olduğu belirtilen eski Başbakan Mesut Yılmaz, raporla ilgili iddialar üzerine İNTERNETHABER'e konuştu. Yılmaz, "Talep olursa bulup mahkemeye ulaştırırım" dedi.

İnternethaber'in sorularını yanıtlayan Mesut Yılmaz, kendi döneminde ve kendi talimatıyla dönemin Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Kutlu Savaş tarafından hazırlanan Susurluk raporunun kendisinde olduğunu doğruladı...

Mahkemenin Susurluk Raporu kopyasına ulaşamadığı; raporun tek nüshasının Teftiş Kurumu Başkanı tarafından Başbakanlığı döneminde Yılmaz'a verdildiği ve kopyası bulunmadığı belirtilmişti.

TEK SANSÜRSÜZ RAPOR BENDEKİ, DİĞERLERİ SANSÜRLÜ

Mesut Yılmaz, İnternethaber'in "Bizde de kopyası var" şeklindeki sözleri üzerine "Sizdeki sansürlüdür. O dönemde size verildiğini biliyorum. O sansürlü rapor. Sansürsüz tek kopya bende. Onu da  arşivimde bulup talep olursa mahkemeye iletirim" dedi. Yılmaz, şu ana kadar kendisine bir talep gelmediğini de ekledi.

BİR DE BAŞBAKANLIK HUKUK MÜŞAVİRLİĞİNDE VARDIR

Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bu iddialara kadar bendekinin tek nüsha olduğunu bilmiyordum. Kutlu Savaş'a telefon açtım. Konuştum. Bu raporu bana verirken benden onay almış. Bu konuda mahkemeden gelecek taleplere Başbakanlık Hukuk Müşaviri'nin cevap vermesi gerekiyor. Hukuk müşavirliğinde raporun olmaması mümkün değil. Ben gene bendeki arşive bakacağım. Benden talep olmadı. Arşivimde bulursam talep halinde tabii ki kendilerine ileteceğim. Hukuk müşavirliğinde bu raporun olması lazım."

Kaynak:
Bu haber toplam 978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri