Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suud müftüsü: Batıyı boykot etmeyin

25 Ocak 2009 / 20:51
Gazze katliamından dolayı, İsrail'i ve onu destekleyen batı ülkelerinin ürünlerini boykot edenlere Suudi Arabistan müftüsünden sert tepki.
Suudi Arabistan müftüsü, batılı ürünlerin boykot edilmesi çağrılarına sert tepki verdi. Müftü Abdülaziz A'l Şeyh, Gazze olaylarından dolayı yapılan boykot çağrılarının boş işler olduğunu söyledi. Aşırılık yanlısı insanların boykot çağrısında bulunduğunu belirten Suud Müftüsü, devletler arasında ticaretin caiz olduğunu bildirdi.

Abdülaziz A'l Şeyh, boykot ile insanların hem kendilerine hem de başkalarına zarar verdiğini açıkladı. İslam dünyasının yanı sıra batı da birçok sivil toplum örgütü Gazze'de yüzyılın soykırımın işleyen İsrail'e ve ona destek veren ülkelere karşı boykot çağrısı yapmıştı. Boykot çağrısının İsrail'e destek veren bir çok ticari kurumu etkiledi.


Suud Müftüsünü aşağıdaki ayetler güzel tanımlıyor.okuyucularımızın dikkatine sunulur.

Sen onları gördüğün zaman cüsseli yapıları beğenini kazanmaktadır. Konuştukları zaman da onları dinlersin. (Oysa) Sanki onlar (sütun gibi) dayandırılmış ahşap-kütük gibidirler. (Bu dayanıksızlıklarından dolayı da) Her çağrıyı kendileri aleyhinde sanırlar. Onlar düşmandırlar, bu yüzden onlardan kaçınıp-sakının. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar. (Münafikun Suresi, 4)

Ahirette münafıklar için ayrılmış olan yer, cehennemin en alt tabakası, yani en çok azabın olduğu yerdir. Kuran'da, bu gerçek şöyle bildirilir: "Gerçekten münafıklar, ateşin en alçak tabakasındadırlar. Onlara bir yardımcı bulamazsın." (Nisa Suresi, 145)
Kaynak:
Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri