Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

T. Özkan'a 30 Milyon $'lık Kıskaç

27 Eylül 2008 / 13:43
Tuncay Özkan'ın evinde ele geçirilen belgeler sadece Ergenekon Savcısını değil MASAK'ı da harekete geçirdi.
30 milyon doları incelemeye alındı

Bizkaçkişiyiz Hareketi'nin lideri Kanaltürk'ün eski sahibi gazeteci Tuncay Özkan'ın Ergenekon Terör Örgütüne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınması, Kanaltürk'ün geçmiş dönemdeki mali kayıtlarıyla ilgili dosyanın yeniden açılmasını gündeme getirdi.

Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK), Özkan'ın evinde ele geçirilen evraklar ışığında, kanalın satışında ve dernekler aracılığıyla elde edilen gelirin nasıl kullanıldığına ilişkin inceleme yapmaya hazırlandığı belirtildi. Özkan tarafından İpek Grubu'na 30 milyon dolara satılan Kanaltürk'ün hesapları ile ilgili Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörleri tarafından daha önce inceleme yapılmış ve kanala 6 milyon YTL'lik vergi cezası kesilmişti.

Vergi cezasının faizi ile birlikte 13-14 milyon YTL'yi bulduğu belirtilirken, cezanın henüz ödenmediği ortaya çıktı. Resmi kayıtlarda, Tuncay Özkan, Kanaltürk'ün hissedarı veya ortağı olarak görülmüyor. Bu nedenle Maliye Bakanlığı, vergi cezaları ile ilgili olarak Tuncay Özkan hakkında bir işlem yapamadı.

KAMAL'LA 6 MİLYON KAVGASI

Öte yandan Özkan'ın kanalın satışından elde ettiği paradan Adnan Bulut'a payına düşeni vermediği, 6 milyon YTL'lik vergi borçlarını da sağ kolu Kerimcan Kamal'a bıraktığı öne sürüldü.
Kaynak:
Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri