Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tacizci öğretmene 128 yıl hapis istemi

06 Temmuz 2008 / 15:10
BURSA'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde, 16 kız öğrencisine elle tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ilköğretim okulu müzik öğretmeni 31 yaşındaki Seçkin Ş.'nin yargılanmasına başlandı. Toplam 128 yıla kadar hapis cezası istenen ve suçunu kabul etmeyen
Mustafakemalpaşa'da, Balıbey ve 14 Eylül İlköğretim okullarında sözleşmeli müzik öğretmeni olarak ders veren Seçkin Ş., geçen Mayıs ayında kız öğrencilerine elle tacizde bulunduğu iddiasıyla velilerin şikayeti üzerine gözaltına alınmıştı. Eşinden bir süre önce boşanan 1 çocuk babası Seçkin Ş., tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Balıbey İlköğretim Okulu'nda 12, 14 Eylül İlköğretim Okulu'nda 4 olmak üzere toplam 16 kız öğrencisine elle tacizde bulunduğu iddiasıyla, hakkında toplam 48 yıldan, 128 yıla kadar hapis cezası istenen Seçkin Ş.'nin yargılanmasına Mustafakemalpaşa Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlandı.Kız öğrenciler ve ailelerinin hazır bulunduğu duruşmada Seçkin Ş., kendisine yöneltilen suçlamayı kabul etmedi. Öğrenci velilerinin şikayetçi olduğu duruşma Ağustos ayına ertelenirken, mahkeme Seçkin Ş.'nin tahliye istemini kabul etmedi.

Polisin Adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı duruşmadan sonra Seçkin Ş. cezaevi aracıyla tekrar Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'ne götürüldü.
Kaynak:
Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri