Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahliye Edilen Ergenekoncu Konuştu

19 Kasım 2008 / 17:40
Ergenekon davasının ilk tahliye edilen sanığı Mahmut Öztürk: "Gerçek hukukçular varmış"..
Ergenekon davasının bugünkü oturumunda bir tahliye kararı çıktı. Mahkeme heyeti, savunmasını yapan emekli Astsubay Mahmut Öztürk'ün tahliyesine karar verdi. Mahmut Öztürk, mahkeme çıkışı açıklama yaptı.

Ergenekon davasının ilk tahliye edilen sanığı Mahmut Öztürk, Silivri Cezaevi'nin önünde yaptığı basın açıklamasında, "Gerçek hukukçular varmış ki tahliye oldum." dedi.

18 aydır tutuklu bulunduğunu belirten Mahmut Öztürk, "Bir numaralı sanık Oktay Yıldırım'ın kapı komşusu olduğum ve bir kişinin yalan beyanı sonucu bu davaya dahil edildim. Asker olduğum için buradayım. Tapu memuru olsam burada olmazdım." dedi.

İlk kez hakim karşısına çıktığını belirten Öztürk, "Bütün içtenliğimle her şeyi anlattım. Demek ki inandırıcı bulunmuş ve gerçek hukukçular varmış. Bu oyun bozuldu. Oyunun bir vidası gevsedi. Oyun geri döndü. Sırf bir insana yalan ifade verdirdiler diye ben buradaydım." diye konuştu.

Muzaffer Tekin'in kendisine ait evde intihat girişiminde bulunduğunu hatırlatan Öztürk, "Danıştay'dan arandığında benim evimde misafirken intahara teşebbüs etti. Eğer ölseydi 30-40 sene yemiştim. Allah'tan ölmedi. Onu hastaneye götürenlerden biri de benim." dedi.

Öztürk, ayrılırken gazetecilere, "Lütfen Allah rızası için yalan yazmayın!" dedi.

Basın açıklamasının ardından Öztürk, eşi Nuriye Öztürk ile birlikte cezaevi önünde yürürken, "Şöyle biraz gezeyim. Temiz hava alayım. Ağaçlar nasılmış bir bakayım." şeklinde konuştu.

Eşi Nuriye Öztürk ise, "Çok sevinçliyim. İnşallah Allah içeride olanları da kurtarsın." dedi.

Öztürk çifti, daha sonra avukatlarıyla birlikte cezaevinden ayrıldı.

(Cihan)
Kaynak:
Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri