Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahliye kararı verenlere suç duyurusu

28.06.2010 14:08
Cihaner hakkında tahliye kararı veren Yargıtay üyelerine suç duyurusu

Ergenekon örgütünün Erzincan yapılanmasının mağdurlarından Ahmet Demir'in avukatı olduğunu bildiren Adnan Şeker, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker ve Yargıtay üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yargıtay Başkanlığı'na suç duyurusunda bulunan Avukat Adnan Şeker, gazetecilere açıklamalarda bulundu. İlhan Cihaner davasıyla ilgili internete ses kayıtları düştüğünü hatırlatan Şeker, bu ses kayıtlarında davayla ilgili neler yapılacağının planlandığının görüldüğünü belirtti. 14 Mayıs'ta ve 18 Haziran'daki duruşmalarda bütün hukuksuzluklar ve ihlallerin göz göre göre yapıldığını öne süren Şeker, Erzincan yapılanmasının mağdurlarından olan müvekkili Ahmet Demir adına Yargıtay 11. Ceza Dairesi'ne reddi

 

hakim talebinde bulunduklarını bildirdi. Şeker, bu usulsüzlükler ve hukuku aykırılıklar sebebiyle Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in birinci derece sorumlu kişi olduğunu öne sürerek, Gerçeker, Yargıtay Genel Sekreteri Salih Kocalar, Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Ersan Ülker ve ses kayıtları internete düşen Yargıtay üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.

Erzincan'daki olay ve Erzurum'daki uzantılarının müşteki mağdurlarından birinin müvekkili olduğunu belirten Şeker, birilerinin buna dur demesi gerektiğini söyledi. Bu nedenle suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden Şeker, ilk derece mahkeme sıfatıyla yargılama yapan Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nin bu davada üst mahkeme sıfatı olmadığını bildirdi. Şeker, "Dosya yollanmadıysa Adalet Bakanlığı'na başvurması lazım. Yargıtay uygulamaları bundan sonra buna göre yapılacak, fotokopi üzerine işlem yapılacak.

Hukukun bu kadar yıprandığı bir ortamda bu olayla ilgili soruşturma başlatılması gerekir. Talebimiz hu usulsüzlük karşısında hem üyeler, hem Başkan hakkında cezai soruşturma yapılmasıdır. Adli işlem gerekir" diye konuştu.

Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri