Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Köşk'ün canlı bomba açıklaması

31.10.2010 18:19
Cumhurbaşkanı Gül: Terör eylemleri sorunların çözümünü kolaylaştırmıyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, halkın kardeşçe barış ve huzur içinde yaşama kararlılığını ortaya koyduğu bir süreçte yapılan terör eylemlerinin sorunların çözümünü kolaylaştırmadığını belirtti.

Gül, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu telefonla arayarak Taksim'deki bombalı saldırıyla ilgili bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Gül, saldırı dolasıyla yayınladığı mesajda, Taksim'de güvenlik görevlilerine yönelik bombalı saldırıda çok sayıda vatandaşın ve polis memurunun yaralanmasından derin üzüntü duyduğunu belirtti. Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bu çirkin saldırıyı nefretle kınıyorum. Saldırıda can kaybının olmaması tek tesellimizdir. Bu hain ve insanlık dışı terör eylemi karşısında siyasi görüşleri ne olursa olsun istisnasız her kesimin sağlam bir duruş sergilemesi ve terörizmi lanetlemesi gerekir. Ayrıca komşu ülkeler ve dünyanın da terörle mücadelede işbirliğini artırması elzemdir."

Gül, Türkiye'de demokratik hak ve özgürlüklerin hızla geliştiği, herkesin sorunların çözümü için seferber olduğu, halkın kardeşçe barış ve huzur içinde yaşama kararlılığını ortaya koyduğu bir süreçte yapılan terör eylemlerinin sorunların çözümünü kolaylaştırmadığını vurguladı. Gül, mesajına şöyle devam etti: "Dostluğun, kardeşliğin ve barışın yerine şiddeti koyanlar, milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşçe yaşama iradesi karşısında hiçbir sonuca ulaşamayacaktır. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için canla başla çalışan güvenlik görevlilerimizin fedakarlıkları her türlü övgünün üzerindedir. Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize acil şifalar diliyorum."

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri