Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taksim karıştı !

06.10.2009 12:52
Taksim Meydanı'nda toplanan ve IMF-Dünya Bankası toplantılarını protesto eden eylemcilere polis müdahale etti. Taksim'de 100'e yakın gösterici gözaltına alındı.
Sabah saatlerinde başlayan IMF-Dünya Bankası toplantılarını protesto etmek isteyen KESK, DİSK, EMEP, Anti Kapitalist, Devlis, Halkın Kurtuluş Partisi, Halkevleri, Alınteri, Öğrenci Kolektifi, Kaldıraç, TMMOB ve Mücadele Birliği gibi sendika ve sivil toplum kuruluşu üyesi yaklaşık 1000 kişi, pankart ve döviz açarak eylem yaptı. Protestocular sık sık, 'IMF defol bu memleket bizim, Dünya Bankası defol bu memleket bizim' şeklinde slogan attı.

Polis ekipleri de meydan etrafında geniş güvenlik önlemi aldı. Bu sırada eylemciler kongre vadisine girmek istedi. Polis, uyarıları dikkate almayan gruba gaz bombası ile müdahale etti. Göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Bölgedeki gerginlik sürüyor.

ŞİŞLİ'DE CADDEYE MOLOTOF

Şişli'de toplanan 10 kişilik IMF karşıtı grup, caddeye molotof kokteyli atarak kaçtı. Bir süre yanan molotofun alevleri esnafın müdahalesi söndürüldü.

Molotoflu saldırı, IMF ve Dünya Bankası toplantılarının yapıldığı Kongre Vadisi'ne çok yakın olan Bozkurt Caddesi ile Ergenekon Caddesi'nin kesiştiği noktada meydana geldi. Saat 10:00 sıralarında slogan atarak gelen 5-6 kişilik grup, ellerindeki molotof kokteylini caddeye attı. Ergenekon Caddesi'ne düşen molotof alev alev yanarken saldırganlar ara sokaklara girerek kaçtı. Molotof kokteylinin alevleri ise esnafın müdahalesi ile söndürüldü. Olay yerinde inceleme yapan polis, vadi çevresindeki önlemlerini sıklaştırdı.

Bu haber toplam 996 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri