Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Talipoğlu'nun AKP Açıımı

17 Aralık 2008 / 14:15
Adı AKP'nin Çankaya Belediye Başkan Adaylığı için geçenTayfun Talipoğlu, Vakit gazetesinin internet sitesine konuştu.
Tayfun Talipoğlu, adaylıkla ilgili sorulara “Geçen dönem bana bir teklif geldiği doğrudur. Lakin bu dönemde resmi hiçbir teklif almadım. Şunu belirteyim. Bu tür haberler gururumu okşamıyor değil. Ancak resmi teklif almadım.” diyerek cevap verdi.

'AKP, DIŞLANANLARIN PARTİSİDİR'

AK Parti'yle aynı paralelde düşünen bir insan olduğunu belirten Talipoğlu, “Sizinle de aynı paralelde düşündüğüme inanıyorum. Çünkü AK Parti Türkiye'de dışlanan, ötekileştirilmek istenen, mağdur edilmek istenen kesimlerin partisidir. Ben Anadolu'yu karış karış dolaşan, halkın içinde olan bir insanım. Halkımızın dertleriyle dertlenen, onların sorunlarını, ortak paydalarını yansıtmaya çalışan bir insanım.”

'ASLA MARKSİST OLMADIM'

70'li yıllarda siyasetle yakın bir ilişkisi olduğu bilinen ve hatta hazırladığı şiir albümlerinde de bunu ifade eden Talipoğlu, “Hayatımın hiçbir döneminde hiçbir örgüte üye olmadım” dierek bir kez daha şaşırttı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Asla Marksist olmadım. İstesem de olamazdım çünkü Marksist olmak için çok paranızın olması gerekir. Benim de çok param olmadı. Kaymakam yapılmamamın asıl nedeni ise ben Türkiye'de YÖK ve YÖK'ün uygulamalarına ilk karşı çıkan insanım ve YÖK'e bir mektup yazdım. Bu yüzden beni kaymakam yapmadılar. Şimdi TRT'de program yapıyorum ve çok rahat bir yayıncılık yapıyorum. Çünkü TRT'nin holdingi yok, maden işletmeleri yok, enerji işleri yok. O bakımdan rahat yayıncılık yapıyorum.”
Kaynak:
Bu haber toplam 964 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri