Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tanju Çolak Milan'ı getiriyor

19 Mayıs 2008 / 09:34
Tanju Çolak, Milan'ı İstanbul'a taşıyor!

İtalya'nın dünyaca ünlü kulübü Milan'ın çocuklara yönelik organizasyonu olan 'AC Milan Junior Camp İstanbul', Türk futbolunun efsane oyuncusu Tanju Çolak'ın katkılarıyla 16-20 Haziran ve 23-27 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Medical Park desteğiyle gerçekleştirilen 'AC Milan Junior Camp İstanbul'da, 900 çocuk Milan'ın antrenörleri eşliğinde özel futbol eğitimi alacak. İstanbul'da ilk kez gerçekleştirilecek organizasyona 6-18 yaş arasındaki kız ve erkek çocuklar katılabilecek. Milan tarafından 47 ülkede yürütülen ve yaklaşık 100 bin çocuğa ulaşılması hedeflenen Milan Junior Camp, İstanbul'da Bakırköy Osmaniye, Sahrayıcedid ve Selimiye'de gerçekleştirilecek. Kampta eğitim almak isteyen çocuklar 600 Euro'luk biletleri Biletix'ten temin edebilecek. Kampta başarılı olan 6 kişi ise İtalya'ya gidip, Milan'ın San Siro Stadı'nda dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla bir araya gelecekler.

Organizasyonun mimarlarından Milan'ın eski futbolcusu olan Danielle Massaro, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Antrenörlük lisansım var ve birinci ligde görev alabilecek durumdayım. Ancak gençlerin projesinde yer almak istedim. Türk futbolu İtalyan futboluna yakın. Biz Milan olarak tüm Türk gençlerini, yeteneklerini göstermek üzere kampa davet ediyoruz. Kampın bir özelliği de yetenekli çocuklara Milan altyapısında oynama imkanı sunması." dedi. Milan'ın kültürünü Türkiye'ye getirmenin çok önemli olduğunu kaydeden World Camp International Genel Müdürü Marco Schembri, "Ülkeniz için büyük bir fırsat. Bir şeyler öğretmek niyetinde değiliz. Kültürünüzle bütünleşmek istiyoruz." diye konuştu. Milan Junior Camp'ın Türkiye'de yapılmasını sağlayan efsane futbolcu Tanju Çolak ise şunları söyledi: "Dünyada 47 ülkede yapılan Milan Junior Camp, bu yıldan itibaren Türkiye'de gerçekleştirilmeye başlıyor. Bu kamp futbola gönül veren Türk gençleri için kaçırılmayacak bir fırsat. 900 çocuk unutulmaz bir deneyim yaşayacak."

Zaman - Ahmet Uykan

Bu haber toplam 1846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri