Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tansel Çölaşan yine sahnede!

24.10.2010 17:14
"Bir an önce harekete geçmeliyiz" dedi; bakın kimlere karşı mücadele istedi...

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ''Eğer bu performansla gidersek, referandumda alınan yüzde 42'lik oy oranı yüzde 30'lara düşecek''dedi.

Çölaşan, İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen ADD Ege Bölgesi Şube Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ''Türkiye bölünmenin eşiğine gelmiştir. Bu süreçte bizler de suçluyuz. Çünkü hiçbir şey yapmadık. Siyasi partilerimiz halkı tutmak yerine toprak ağalarını içlerine aldılar. Bölgede dış güçlerin desteği ile terörsorunu hiç çözülemedi. Eğer bu performansla gidersek, referandumda alınan yüzde 42'lik oy oranı yüzde 30'lara düşecek'' dedi.

Çölaşan, Türkiye'nin 12 Eylül'den sonra ''tamamen din eksenli eğitim ve kadrolaşma içinde olduğunu'' öne sürerek, ''Mücadele için çok büyük parasal güce ihtiyaç var. Bunun için de maddi kaynaklarımızı artırmanın yollarını aramalıyız. Seçimsürecinde teşhisi doğru koyup tedaviyi ona göre yapmalıyız. Hedef kitlemiz, ortada kalan, aydınlık zihinlere ulaşmak olmalı. Kendilerini geliştirme imkanı olmayan kadınlara, esnafa ve çocuklara ulaşmalıyız. Rejimin bir İslami rejime dönüşmesine, bölünmesine engel olmak istiyorsak, dış düşmanlarımıza karşı mücadele vermeliyiz. Biz yeter ki kendi içimizde güçlü olalım'' diye konuştu.


 

Bu haber toplam 1566 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri