Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraf, 'Darbenin dört atlısı'nı yazdı

16 Haziran 2008 / 08:49
Taraf'ın cevabı çok sert oldu.
Taraf Gazetesi'nin bugünkü manşeti yine "darbe" üzerineydi. Gazetenin manşetine göre darbenin "dört" atlısı vardı. İşte Taraf'ın medya dünyasında son yılların "en sert" açıklaması olarak değerlendirilen çok tartışılacak manşet haberi...

Taraf Gazetesi, ortaya çıkardığı Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. İlker Başbuğ görüşmesini Doğan Grubu oldukça "farklı" gördü. Taraf Gazetesi ise bu tavır üzerine çok sert bir manşet attı.

İşte Taraf'ın manşet haberi...

Darbenin Dört Atlısı
Doğan Grubu gazeteleri, Paksüt-Başbuğ buluşmasını, hem okurlarının hem gruba mensup gazetecilerinin çoğunu utandıracak bir mesleki etik ve demokratik sağduyu zaafıyla duyurdu.

RADİKAL ÇABUCAK TATMİN OLDU

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Paksüt'le Kara Kuvvetleri Komutanı Başbuğ arasındaki görüşmenin şeklini, zamanlamasını, içeriğini sorgulamaktan kaçınıp görüşmenin haberleştirilmesine içerleyen Radikal noktayı koydu: Paksüt ve Başbuğ'un açıklamaları tatminedici.

HÜRRİYET YALANI SORGULAMADI

Hürriyet'in Ankara Temsilcisi Berberoğlu, Paksüt'ün Başbuğ'la görüşmesi konusunda kendilerine iki kez "yalanlamada" bulunduğunu yazdı, ama gazetesi, Paksüt'ün yalan söylemesini sorgulamak yerine olayı bir izleme vakasından ibaretmişçesine haberleştirdi.

MİLLİYET HEP AYNI, VATAN VAHİM

Devletçi refleksi gazeteci merakının çok önünden giden Milliyet, Paksüt ve Başbuğ'un açıklamalarını, aralarındaki tuhaf buluşmayı hiç sorgulamaksızın yansıtırken, Vatan bu buluşmayı değil, haberleştirilmesini "organize iş" sayan bir manşeti okuruna reva gördü.
Bu haber toplam 1290 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri