Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraf'ın manşeti yine olay

24.02.2010 12:04
Gündeme getirdiği darbe planlarıyla Türkiye'nin gündemini sarsan Taraf gazetesi bugün yine çok tartışılacak bir manşetle okurlarına ulaştı. Taraf, sürmanşetinden bakın ne sordu?

internet sitesinden duyurduğu "Komuta kademesi zirvesi" bir anda Ankara'yı sarstı. Bu açıklama Balyoz gözaltılarının bile önüne geçti.

Bugün çıkan gazeteler de komutanlar zirvesini manşetlerine taşıdı. Ancak Taraf gazetesi öyle bir manşetle çıktı ki, görenler bir kez daha dondu kaldı.

Taraf, sürmanşetinde iri puntolarla 'OR'LAR ZİRVESİ' başlığını kullandı ve hemen altında yine büyük harflerle ' Ne yani derbe mi yapacaksınız?' diye sordu. 

 

Türk ordusu uyarı yayımladı

Zirve dış basında da büyük ilgi gördü. BBC, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli bütün orgeneral ve oramirallerin dün akşam Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda düzenlediği toplantıdan sonra yayımlanan üç satırlık açıklamayı “uyarı" olarak niteledi.

"Hükümetle ordunun bilek güreşi"

Uluslararası haber kanalı Euronews, emekli generallerle üst düzey askeri yetkililere karşı gerçekleştirilen “Balyoz" gözaltı ve tutuklamalarını, “Türkiye'de hükümetle ordunun bilek güreşi" olarak yorumladı.

Türkiye'ye destek çağrısı

İngiliz Daily Telegraph gazetesi de, bugünkü başyazısını Türkiye'de emekli generallere karşı girişilen “Balyoz" gözaltılarına ayırdı. Onlarca üst düzey askeri yetkilinin gözaltına alınma görüntülerinin “şok edici" olduğunu savunan gazete, “Darbe iddialarının ardında yatan gerçek ne olursa olsun, Batı  dost ve müttefikimizin istikrarlı, demokratik ve müreffeh bir ülke olarak kalması için elden gelen yapılmalı. Bunu yapmanın en iyi yolu da üyelik müzakereleri hızlandırmaktır" diye yazdı.

 


 

Bu haber toplam 1730 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri