Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"TARAF" batıyor mu?

10 Kasım 2008 / 18:36
Ekonomik açıdan zor günler geçiren ve bir süredir medya kulislerinde 'batıyorlar' şeklinde hakkında haberler çıkan Taraf gazetesi, sürmanşetten "Zor günlerden geçiyoruz" diyerek bu iddiaları doğruladı.
Gazetenin sürmanşetten okuyucularına yaptığı duyuruda; "Zaten ilanlarımız azdı, şimdi en küçük gazeteleri bile kapsayan ilan kampanyalarında bile Taraf'ın adının üstünü çiziyorlar. Gelirlerimiz çok düşük. Hiç para kaynağımız yok. Arkadaşlarımızın maaşlarını ödemekte zorluk çekiyoruz" denildi.

KÜLTÜR SANAT EKİNDEN VAZGEÇTİ

Gazete, ekonomik krizi aşmak için tenkisat yapılmayacağını ve işten çıkartma olmayacağını duyururken, tasarruf için hergün gazete ile birlikte verilen "Kültür Sanat" ekini artık haftada bir güne düşüreceklerini açıkladı.

ERDOĞAN'DAN KORKAN YANDAŞ MEDYA ALKIM'I ZORA SOKTU

Diğer yandan yapılan açıklamada 'müjde' olarak duyrulsa da, Sabah gazetesinin Taraf gazetesini yayınlayan Alkım Yayınevi'ni zor duruma düşüren ve batma noktasına getiren kararı da okuyucuya duyruldu.

Hatırlanacağı gibi Sabah gazetesi, "100 Temel Eser" promosyonu başlatmış ve bunun siparişlerini de Alkım Yayınevi'ne vermişti. Ancak Başbakan Erdoğan ve Taraf arasında yaşanan son gerginliğin ardından Sabah gazetesi bu siparişi de iptal etti. Bu karar, zaten sıkıntılı günler geçiren Alkım'ı daha da zor durumda bıraktı. Taraf'ın Genelkurmay'a yönelttiği eleştirilerin ardından ilanlarını kaybetmesinin üzerine, bir de Başbakan'la girdiği polemiğin ardından bu şekilde 'cezalandırılması' gazeteyi daha da çıkmaza soktu. Baskısı tamamlanan kitaplar ise Taraf gazetesi tarafından promosyon olarak dağıtılacak.

KOLAY TESLİM OLMAYACAĞIZ

Taraf, tüm bu sıkıntılara rağmen "Kolay teslim olmayacağız" dediği açıklamada, gerekirse ortak alarak yollarına devam edeceklerini belirterek, açıkça ortak aradıklarını da duyurdu. Ancak, promosyon siparişlerini bile iptal edildiği ve Taraf'a "Bab-ı Ali'nin vebalısı" muamelesi yapıldığı bu günlerde ortak bulması da zor görünüyor
Kaynak:
Bu haber toplam 1008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri