Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraf darbe istiyor

20 Ekim 2008 / 10:39
Son günlerde anlaşılmaz bir hırçınlıkla sağa sola saldıran Oray Eğin, şimdi de Taraf Gazetesi hakkında ilginç bir komplo teorisi kurdu.
Oray Eğin Taraf Gazetesi'nin asıl amacının Türkiye'de darbe yaptırmak olduğunu iddia etti.

Türkiye'deki darbe girişimlerini deşifre eden ve Ergenekon dahil her türlü sivil-militer karışımlı derin oluşumlara karşı yayın yapan Taraf Gazetesi'ni "darbe yaptırmaya çalışmakla" suçlayan Oray Eğin'in sözkonusu satırları şöyle:

"Yalancılığı ispat edilmiş Taraf gazetesinin ilk günden beri tek bir amacı var: Türkiye'de darbe yaptırmak ve gazeteyi bastırmak. Ortada herhangi bir darbe ihtimali ya da tehlikesi yokken Taraf, bunu gerçek gibi sundu. Amaçları olmayan bir şeyi gündeme getirerek birilerinin aklına düşürmek, durduk yere böyle bir ihtimal yaratmaktı."

AHMET ALTAN VE YASEMİN ÇONGAR'A HAKARET
Bununla da yetinmeyen Oray Eğin, Taraf gazetesi'nin iki dinamosu Ahmet Altan ve Yasemin Çongar'a hakaretlerde bulundu. Ahmet Altan'ı vurmak için damadını işin içine katıp "beceriksiz ve bilgisiz damadıyla damadıyla geçirdiği vakitler onu iyice köreltmiştir" gibi bir ifade kullanan Oray Eğin, Çongar'ı ise kadınlığı üzerinden vurmaya çalıştı. Oray Eğin, Çongar'ın "kocasıyla yastık muhabbeti" gibi vurgularla yazısını sürdürdü.
Kaynak:
Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri