Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baransu'nun eşini dinlemişler

03.08.2010 11:20
Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu'nun eşi Esra Baransu'nun telefonunun da dinlendiği ortaya çıktı.

Bir süre önce jandarma tarafından dinlendiği iddiasıyla şikayette bulunan Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu'nun eşi Esra Baransu'nun telefonunun 3 ay boyunca dinlendiği ortaya çıktı.

 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Van İl Jandarma Komutanlığı, Van 3.Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi hakimliğine müracaat ederek, Mehmet Baransu'nun eşi Esra Baransu'ya ait İstanbulKağıthane'den alınan 0535 92220-- no'lu telefon cihazının IMEI (356998011540490) numarasını vererek bu numarayı dinlemek için izin aldı.

 

Esra Baransu'nun gerçek ismini mahkemeye sunmayan jandarma, dinleme talebi yazısında ''PKK/Kongre-Gelterörörgütüne yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 'Gever' kod isimli Ali Bor'a ait olan IMEI numarasını dinleyeceğiz'' diye yazdı.

 

MEHMET BARANSU'NUN DİNLENMESİ

 

24 Ekim 2008 tarihinde Taraf gazetesi muhabiri 'Mehmet Baransu' ismini ve telefon numarasını mahkemeye vermeyen Jandarma, Taraf muhabirinin kullandığı telefon cihazının IMEI numarasını nöbetçi hakime sunarak, ''PKK/Kongre-Gel terör örgütüne yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında Serdar kod isimli Şükrü Özkan'a ait olan IMEI numarasını dinleme'' talebinde bulunmuş ve 4 ay dinleme izini aldığı ortaya çıkmıştı. 

 

AA

Bu haber toplam 1496 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri